Policisté omezují šíření nebezpečné syntetické drogy

Desítky policistů z celého MS kraje stále intenzivně pracují na případu smrtíci drogy. Syntetický kanabinoid do této doby zabil dva lidi a mnoho dalších mělo po jeho požití zdravotní problémy. Policisté téměř denně zatýkají další a další osoby, které se většinou podílejí na šíření této drogy.

Od propuknutí kauzy se smrtící drogou uplynulo v pátek 12 dní a je vidět, že policisté do zastavení jejího šíření opravdu investovali mnoho sil. Svědčí o tom množství zadržených osob, kterých už je 11 a 12 je mladistvý, který nemůže být stíhán. Zatím jde ale pouze o pěšáky. "Téměř u všech je to stejné, laicky řečeno jsou to dealeři," potvrzuje vedoucí Toxi týmu Kamil Vašťák.

Přibývá také intoxikovaných osob. Někteří dokonce drogu užili, ačkoliv už věděli o nebezpečí, které jim hrozí. Naštěstí už ale nepřibývá mrtvých a policisté doufají, že to tak zůstane. Zemřeli tedy dva lidé a dalších 21 mělo po požití zdravotní problémy. "Charakteristické známky byly křeče, poruchy vědomí, stavy dezorientace a agitace. Tři z těchto pacientů byli zasaženi těžce," popisuje mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

Potvrzuje se i verze, že krabici s kanabinoidem našla bezdomovkyně v popelnici. "Jednou z nejpravděpodobnějších verzí, ne však zcela jistou je to, že tyto látky byly nalezeny bezdomovkyní v popelnici a v současné době jsou šířeny především mezi lidmi bez přístřeší," dodává Vašťák.

Zdravotníci i policisté znovu varují, aby nikdo drogu neužíval. Je opravdu smrtelně nebezpečná. Kauzu budeme dále sledovat. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové, Řepiště
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků