Reklama

Policisté omezují šíření nebezpečné syntetické drogy

Desítky policistů z celého MS kraje stále intenzivně pracují na případu smrtíci drogy. Syntetický kanabinoid do této doby zabil dva lidi a mnoho dalších mělo po jeho požití zdravotní problémy. Policisté téměř denně zatýkají další a další osoby, které se většinou podílejí na šíření této drogy.

Reklama

Od propuknutí kauzy se smrtící drogou uplynulo v pátek 12 dní a je vidět, že policisté do zastavení jejího šíření opravdu investovali mnoho sil. Svědčí o tom množství zadržených osob, kterých už je 11 a 12 je mladistvý, který nemůže být stíhán. Zatím jde ale pouze o pěšáky. "Téměř u všech je to stejné, laicky řečeno jsou to dealeři," potvrzuje vedoucí Toxi týmu Kamil Vašťák.

Přibývá také intoxikovaných osob. Někteří dokonce drogu užili, ačkoliv už věděli o nebezpečí, které jim hrozí. Naštěstí už ale nepřibývá mrtvých a policisté doufají, že to tak zůstane. Zemřeli tedy dva lidé a dalších 21 mělo po požití zdravotní problémy. "Charakteristické známky byly křeče, poruchy vědomí, stavy dezorientace a agitace. Tři z těchto pacientů byli zasaženi těžce," popisuje mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

Potvrzuje se i verze, že krabici s kanabinoidem našla bezdomovkyně v popelnici. "Jednou z nejpravděpodobnějších verzí, ne však zcela jistou je to, že tyto látky byly nalezeny bezdomovkyní v popelnici a v současné době jsou šířeny především mezi lidmi bez přístřeší," dodává Vašťák.

Zdravotníci i policisté znovu varují, aby nikdo drogu neužíval. Je opravdu smrtelně nebezpečná. Kauzu budeme dále sledovat. 
Mateřská škola Rýmařov, Jelínkova 3, příspěvková organizace
Bruntál
od 20 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu