Reklama

Silný vítr napáchal škody v celém MS kraji

Asi každý obyvatel našeho kraje si jistě všiml silného větru, který foukal celou noc. Už od nedělního večera měli proto plné ruce práce hasiči a nezastavili se ani v průběhu pondělí. Nejčastěji museli odstraňovat větve a kmeny, které blokovaly komunikace. Vítr napáchal škody i energetikům. Mnoho míst bylo kvůli strženým drátům elektrického vedení bez proudu.

Reklama

Tak, jak slibovali meteorologové, přišel v neděli večer velmi silný vítr. Už v 19 hodin a 5 minut měli hasiči první výjezd. Byl do Bašky, kde museli odstranit spadlý strom.  Pak už to šlo rychle a telefonáty se množily z celého regionu. Především pak z Frýdeckomístecka. “Hasiči vyjížděli do pondělního dopoledne k více než 200 událostem, kde odstraňovali především popadané a nebezpečně nakloněné stromy. Tyto události se naštěstí obešly bez zranění,” popisuje mluvčí  hasičů Petr Kůdela.

Ve čtyřech případech spadl strom i na zaparkovaná auta. Větší škody ale vítr nenapáchal. Poryvy také převrátili desítky bilboardů, které nyní zdobí ulice kvůli volbám. Velké škody napáchaly stromy v elektrických drátech. “Nad ránem jsme měli 19 poruch na vysokém napětí. Necelých 10 tisíc domácností bylo bez proudu. Postupně se nám to daří opravovat. V terénu máme všechny čety,”  uvádí mluvčí ČEZ MS kraj  Vladislav Sobol.

Energetici slibují, že vše stihnou opravit nejpozději do úterka. Případné poruchy mohou lidé hlásit na bezplatné lince 800 850 860.
Mateřská škola Rýmařov, Jelínkova 3, příspěvková organizace
Bruntál
od 20 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu