Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silný vítr napáchal škody v celém MS kraji

Asi každý obyvatel našeho kraje si jistě všiml silného větru, který foukal celou noc. Už od nedělního večera měli proto plné ruce práce hasiči a nezastavili se ani v průběhu pondělí. Nejčastěji museli odstraňovat větve a kmeny, které blokovaly komunikace. Vítr napáchal škody i energetikům. Mnoho míst bylo kvůli strženým drátům elektrického vedení bez proudu.

Tak, jak slibovali meteorologové, přišel v neděli večer velmi silný vítr. Už v 19 hodin a 5 minut měli hasiči první výjezd. Byl do Bašky, kde museli odstranit spadlý strom.  Pak už to šlo rychle a telefonáty se množily z celého regionu. Především pak z Frýdeckomístecka. “Hasiči vyjížděli do pondělního dopoledne k více než 200 událostem, kde odstraňovali především popadané a nebezpečně nakloněné stromy. Tyto události se naštěstí obešly bez zranění,” popisuje mluvčí  hasičů Petr Kůdela.

Ve čtyřech případech spadl strom i na zaparkovaná auta. Větší škody ale vítr nenapáchal. Poryvy také převrátili desítky bilboardů, které nyní zdobí ulice kvůli volbám. Velké škody napáchaly stromy v elektrických drátech. “Nad ránem jsme měli 19 poruch na vysokém napětí. Necelých 10 tisíc domácností bylo bez proudu. Postupně se nám to daří opravovat. V terénu máme všechny čety,”  uvádí mluvčí ČEZ MS kraj  Vladislav Sobol.

Energetici slibují, že vše stihnou opravit nejpozději do úterka. Případné poruchy mohou lidé hlásit na bezplatné lince 800 850 860.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy