Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vietnamské oslavy Dne dětí v DK města Ostravy

Vietnamská komunita z Moravskoslezského kraje oslavila Den dětí. Ten podle vietnamského kalendáře připadá na 15.srpna. Oslavy v domě kultury města Ostravy byly hodně barevné a velmi pestré.

Jiná kultura, jiná hudba, hodně barev a velké nadšení Tak vypadaly vietnamské oslavy Dne dětí v domě kultury města Ostravy, na kterých byly zároveň odměněny ty nejlepší za vynikající školní výsledky a za jejich účast na různých soutěžích.

“V Ostravě tradičně oslavujeme každý rok, Účelem je, hodnotíme děti, které se učí ve škole základní škola, střední škola, vysoké školy. Ty děti se učí samé jedničky nebo nejlepší dostanou pochvalu, dárky,” říká Trinh Tan, předseda Vietnamského spolku Moravskoslezského kraje a Ostravy, z.s.

Odměny a pamětní listy děti dostaly hromadně, žádné dítě tak nemuselo čekat, až přijde na řadu. Desítky děti najednou tak zaplnily celé pódium. Dárky jim předávali nejen zástupci kraje, ale i státu a vietnamské komunity.

Já jsem tady vlastně od narození, takže to už tady znám a mám to tady ráda.”

“Jsem tu od narození a taky se mi tady moc líbí.”

“Vlastně budeme tančit a zpívat.”

V Česku se libí nejen dětem, ale celé vietnamské komunitě.

“Jsme velice rádi, že žijeme na území ČR, jsme šťastní, nic nám nechybí a především chceme poděkovat ČR, že nám pomáháte hodně a právě proto máme takový život,” uvádí Tran Thanh Huong, zástupce velvyslanectví v ČR

V ČR žije kolem 65 tisíc Vietnamců, z toho zhruba 25 tisíc dětí.

Nahlásit chybu


K tématu
TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Speed Fox BEER s.r.o., Ostrava, Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail