Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZOO v Ostravě se chlubí nádherným botanickým parkem

Chloubou Ostravy je bezesporu zoologická zahrada, která patří k nejnavštěvovanějším místům kraje i celé země. Pokud jste v ní v poslední době byli, jistě jste si všimli i nádherného okolí, o které pečují zaměstnanci stejně, jako o zvířata. ZOO proto změnilo svůj název na Zoologická zahrada a botanický park Ostrava.

Ostravská zoologická zahrada se může pochlubit řadou úspěchů v chovu vzácných i ohrožených zvířat. Neméně intenzivně se ale už řadu let věnuje také botanice. Proto zastupitelstvo města rozhodlo, že ZOO ponese nový název, který tuto skutečnost zohlední. Zoologická zahrada a botanický park Ostrava. "Celý areál zoologické zahrady zahrnuje lokality, které jsou botanicky velice zajímavý," potvrzuje vedoucí zoologů Jiří Novák.

V roce 2003 byl v lokalitě Velkého ostravského lesa dokonce proveden průzkum, který potvrdil, že jde o mimořádně cenné území. Zjištěno bylo 4501 druhů planě rostoucích rostlin z 68 čeledí. Vybudovány byly také tři botanické stezky. "V roce 2007 jsme otevřeli botanický park, čímž jsme rozšířili areál přístupný návštěvníkům o 6 km dlouhé botanické stezky," popisuje mluvčí ZOO Šárka Nováková.

Botanické expozice jsou postupně doplňovány i o vzdělávací a informačně-interaktivní koutky a řadu relaxačních míst s lavičkami či lehátky. Takže nezapomeňte: Zoologická zahrada a botanický park Ostrava.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

KVE-mont s. r. o. - Letiště

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

PeMi Molarius s.r.o.

od 20 500 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků