Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZOO v Ostravě se chlubí nádherným botanickým parkem

Chloubou Ostravy je bezesporu zoologická zahrada, která patří k nejnavštěvovanějším místům kraje i celé země. Pokud jste v ní v poslední době byli, jistě jste si všimli i nádherného okolí, o které pečují zaměstnanci stejně, jako o zvířata. ZOO proto změnilo svůj název na Zoologická zahrada a botanický park Ostrava.

Ostravská zoologická zahrada se může pochlubit řadou úspěchů v chovu vzácných i ohrožených zvířat. Neméně intenzivně se ale už řadu let věnuje také botanice. Proto zastupitelstvo města rozhodlo, že ZOO ponese nový název, který tuto skutečnost zohlední. Zoologická zahrada a botanický park Ostrava. "Celý areál zoologické zahrady zahrnuje lokality, které jsou botanicky velice zajímavý," potvrzuje vedoucí zoologů Jiří Novák.

V roce 2003 byl v lokalitě Velkého ostravského lesa dokonce proveden průzkum, který potvrdil, že jde o mimořádně cenné území. Zjištěno bylo 4501 druhů planě rostoucích rostlin z 68 čeledí. Vybudovány byly také tři botanické stezky. "V roce 2007 jsme otevřeli botanický park, čímž jsme rozšířili areál přístupný návštěvníkům o 6 km dlouhé botanické stezky," popisuje mluvčí ZOO Šárka Nováková.

Botanické expozice jsou postupně doplňovány i o vzdělávací a informačně-interaktivní koutky a řadu relaxačních míst s lavičkami či lehátky. Takže nezapomeňte: Zoologická zahrada a botanický park Ostrava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy