Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oční lékaři by měli ve vězení strávit 4 roky za falešné recepty

Čtyři roky by měli za mřížemi strávit dva oční lékaři z Ostravy. Jde o otce a syna, kteří ve Vítkovické nemocnici vydávali na své pacienty a známé falešné recepty. Třetí odsouzenou je lékárnice, která si pak léky nechávala proplácet zdravotními pojišťovnami, aniž by je vydala. Podle soudu vznikla škoda téměř 5 milionů korun.

Jablko nepadá daleko od stromu. V případě odsouzených lékařů z Ostravy to platí dvojnásob. Nejen, že šel syn ve šlépějích otce a stal se také očním lékařem, ale oba se společně dopustili stejného podvodu a nyní byli oba krajským soudem odsouzeni ke stejnému trestu. Synovi přitížilo ještě řízení v auta v opilosti. "Obžalovaní byli uznáni vinnými z trestného činu podvodu a byly jim vyměřeny tresty odnětí svobody ve výši 4 a 4 a půl roku,"  opakuje výši trestu mluvčí soudu Jiří Barč.

Podvodů se dopouštěli mezi lety 2008 a 2010, když byl otec primářem očního oddělení ve Vítkovické nemocnici. Bylo to snadné. Většinou na své pacienty psali recepty na drahé léky a ty pak sami nosili do lékárny v Krásném Poli, kterou spoluvlastnili. Pacienti nic netušili. Takto se obohatili o asi 5 milionů korun. "Měli data od svých pacientů. Na ty vystavovali recepty. Ty pak byly uplatňovány v lékárně, která byla provozována třetí obžalovanou Karkoškovou," vysvětluje žalobce Petr Kondělka.

Lékárnice se navíc dopustila zpronevěry a byla potrestána  vězením na 4 a půl roku. Rozsudku se ale nikdo ze souzených nezúčastnil. "My jsme s tím rozsudkem více méně spokojeni. Soud upravil výši škody s ohledem na provedené dokazování. Škoda klesla pod 5 milionů korun a tudíž i ta kvalifikace odpovídá její výši," dodává žalobce.

Odsouzení musejí také uhradit vzniklou škodu a čekají je další soudy se zdravotními pojišťovnami, které léky uhradily. 
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Dnes
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

STATUS stavební a.s. - provozovna

od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

PEMANOBRA trading s.r.o., Plzeňský kraj

od 14 600 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Sociální služby Vyškov, příspěvková organizace

od 21 370 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků