Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oční lékaři by měli ve vězení strávit 4 roky za falešné recepty

Čtyři roky by měli za mřížemi strávit dva oční lékaři z Ostravy. Jde o otce a syna, kteří ve Vítkovické nemocnici vydávali na své pacienty a známé falešné recepty. Třetí odsouzenou je lékárnice, která si pak léky nechávala proplácet zdravotními pojišťovnami, aniž by je vydala. Podle soudu vznikla škoda téměř 5 milionů korun.

Jablko nepadá daleko od stromu. V případě odsouzených lékařů z Ostravy to platí dvojnásob. Nejen, že šel syn ve šlépějích otce a stal se také očním lékařem, ale oba se společně dopustili stejného podvodu a nyní byli oba krajským soudem odsouzeni ke stejnému trestu. Synovi přitížilo ještě řízení v auta v opilosti. "Obžalovaní byli uznáni vinnými z trestného činu podvodu a byly jim vyměřeny tresty odnětí svobody ve výši 4 a 4 a půl roku,"  opakuje výši trestu mluvčí soudu Jiří Barč.

Podvodů se dopouštěli mezi lety 2008 a 2010, když byl otec primářem očního oddělení ve Vítkovické nemocnici. Bylo to snadné. Většinou na své pacienty psali recepty na drahé léky a ty pak sami nosili do lékárny v Krásném Poli, kterou spoluvlastnili. Pacienti nic netušili. Takto se obohatili o asi 5 milionů korun. "Měli data od svých pacientů. Na ty vystavovali recepty. Ty pak byly uplatňovány v lékárně, která byla provozována třetí obžalovanou Karkoškovou," vysvětluje žalobce Petr Kondělka.

Lékárnice se navíc dopustila zpronevěry a byla potrestána  vězením na 4 a půl roku. Rozsudku se ale nikdo ze souzených nezúčastnil. "My jsme s tím rozsudkem více méně spokojeni. Soud upravil výši škody s ohledem na provedené dokazování. Škoda klesla pod 5 milionů korun a tudíž i ta kvalifikace odpovídá její výši," dodává žalobce.

Odsouzení musejí také uhradit vzniklou škodu a čekají je další soudy se zdravotními pojišťovnami, které léky uhradily. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy