MS kraj zajistil dopravce na přechodné období

Vedení MS kraje muselo zajistit dopravce, kteří budou zajišťovat autobusová spojení, než začnou jezdit nově vysoutěžené společnosti. Nepodařilo se totiž včas se všemi podepsat smlouvy a tak musel kraj najít náhradní řešení. Nyní je ale vše domluveno a cestující nemusejí mít strach, že by se nedostali do práce.

Reklama

Už před 4 lety začal MS kraj vybírat nové dopravce, kteří budou obsluhovat místa, kde není městská hromadná doprava. Jako první bylo vysoutěženo ČSAD Vsetín, které jezdí na Jablunkovsku a Třinecku. Postupně byly vysoutěženy i další oblasti, kde letos končí smlouvy. Noví dopravci musejí být ekologičtí a moderní. Bohužel se ale smlouvy nepodařily všude dotáhnout včas. "Na vině je poměrně složitý zákon o veřejných zakázkách, který vyžaduje na všechno dokládání papírů a papírů a sehnat některé věci pro ty firmy je problém," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka (ODS).

Kraj tak musel vybrat dopravce, kteří budou obsluhovat občany na Bílovecku, Frýdeckomístecku, Hlučínsku, Opavsku a Vítkovsku v přechodné době. "Dobrá zpráva je, že autobusy vyjedou i v prosinci tohoto roku. Bohužel to ale zatím nebudou autobusy nové, ale ty, které tam jezdí dneska, protože jsme se domluvili se stávajícími dopravci, že to dojezdí,"  dodává náměstek.

Dopravu v dotčených oblastech zajistí Arriva, ČSAD Karviná, TQM a ČSAD Frýdek-Místek. Od června příštího roku pak linky převezmou vítězové tendrů. Výjimkou je Hlučínsko, kde se vše opozdí. Tamní dopravce TQM totiž napadl smlouvu s vítězem tendru. 
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

13.12. 18:00 - 16.12. 20:00
Celý MS kraj, Frýdek-Místek, Ostrava, Kunčice p.O., Kozlovice

SIKA stavební činnost s.r.o.
Bruntál
od 14 900 Kč

Detail

KMH servis s.r.o.
Ostrava-město
od 24 000 Kč

Detail

KMH servis s.r.o.
Ostrava-město
od 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu