Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ministr přijede v pátek řešit problémy ve FN Ostrava

Situace ve Fakultní nemocnici Ostrava se stále zhoršuje. Ačkoliv se problémy měly vyřešit nástupem ředitele Evžena Machytky, spíš se ještě vyostřily. Kontroverzní jsou zejména personální změny, kdy jsou z vedoucích míst odvolávání špičkoví odborníci. Problémy se natolik vyhrotily, že v pátek přijede do Ostravy ministr zdravotnictví. Do situace se vložil už i primátor Ostravy a hejtman kraje.

Nového ředitele Evžena Machytku má Fakultní nemocnice Ostrava od dubna. Ředitel slíbil stabilizovat nemocnici, což začal dělat svérázným způsobem - odvoláváním přednostů. Skončit museli renomovaní odborníci ze soudního lékařství, patologie a interny. Vyvrcholením stabilizační politiky bylo odvolání přednosty porodnicko-gynekologické kliniky Ondřeje Šimetky, po kterém už řekli dost ostatní přednostové a většina z nich vyjádřila Machytkovi nedůvěru. Odboráři také oslovili ministra a ozvali se i nejvyšší zástupci kraje a Ostravy. "Osobně považuji za absolutně nezbytné uvést pana docenta Šimetku zpátky do role, kterou měl. Pro mě je nevěrohodné, že někde pochybil," vysvětluje hejtman MS kraje Ivo Vondrák. 

Ostravský primátor se také obává o osud lékařské fakulty, která je s nemocnicí úzce spjata. Mohlo by totiž hrozit i odebrání statutu fakultní, což by mohlo být pro Ostravskou univerzitu fatální.  “To riziko tady určitě existuje. Může se také stát, že fakultní nemocnice nezíská potřebné akreditace a půjde o level níže,”  obává se primátor Ostravy Tomáš Macura. 

V pátek kvůli vyhrocené situaci přijede do Ostravy ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a měl by pomoci vyřešit celou situaci. Většina pracovníků nemocnice si už ale nedokáže představit jiné řešení, než odvolání ředitele Evžena Machytky. 
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Zítra
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ANDĚL vzduchotechnika klimatizace, s.r.o. - Všeradice

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Sociální služby Vyškov, příspěvková organizace

od 25 430 do 36 950 Kč/měsíc

Detail

JAMES práce s.r.o.- Riegelein k.s.

od 16 100 do 18 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků