Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt OKAP zvýší atraktivitu technických oborů

Náš region má bohatou historii neodmyslitelně spojenou s průmyslem. Vedení Moravskoslezského kraje se proto dlouhodobě snaží zvýšit úroveň i atraktivitu výuky technických oborů ve školách tak, aby přilákaly co nejvíce nových žáků a studentů. Jedním z nových projektů je i tzv. "OKAP " zaměřený na strojírenství a elektrotechniku.

Se začátkem nového školní roku odstartoval v září projekt Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání - zkráceně OKAP. Je to jeden z nejvýznamnějších podobných projektů v MS kraji za poslední léta a je zaměřený na podporu vzdělávání žáků v technických oborech, zejména strojírenských a elektrotechnických. "Je to obrovský komplex, který zahrnuje polytechniku, technické vzdělávání, vzdělávání pedagogů, žáků středních, základních i mateřských škol. Budeme ho realizovat až do roku 2021," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczný.

Projekt OKAP si klade za cíl zvýšit uplatnitelnost absolventů středních škol na trhu práce. Jeho součástí je modernizace učeben a dílen. Důraz je kladen i na profesní růst pedagogů. "Projekt běží druhý měsíc. Jeho součástí je i zřízení šachových kroužků. Je o ně obrovský zájem,"  dodává Folwarczný.

Kromě 13 středních škol je do projektu zapojena i Dolní oblast Vítkovice - Svět techniky, Ostravská universita nebo například ZOO Ostrava. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Oblastní nemocnice Náchod a.s.

od 23 510 Kč/měsíc

Detail

STAMONT-METAL International, spol. s r. o.- FAURECIA COMPONENTS Písek, s. r. o.

od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Agency work group s.r.o. - Jirny

od 14 900 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků