Mstitelka z Ostravy dostala za vraždu 13 let vězení

Po vyslechnutí rozsudku Krajského soudu v Ostravě se obžalované Martě Leškové podlomila kolena. Pak ale vstala, začala nadávat a na svou obhájkyni dokonce plivla. Přitom byla za vraždu potrestána 13 lety, ale hrozilo až 20. Činem pomstila svého otce, kterého usmrcený muž zmlátil. V soudní síni se po rozsudku strhla mela i mezi romskými rodinami, kterou musela řešit justiční stráž.

Silná touha po pomstě není dobrým rádcem a 28letou Martu Leškovou z Ostravy dohnala až do vězení. Nemohla překousnout, že jejího otce zmlátil v herně známý a tak se rozhodla udělat pořádek. Vydala se z nožem vyjednat omluvu. Místo toho se ale strhla další šarvátka a obžalovaná jednou ranou do hrudi muže usmrtila. Soud ji za to vyměřil 13 let vězení.  Přitom ji hrozilo až 20 roků. "V obžalobě bylo uvedeno, že to její jednání mělo být s rozmyslem. Na druhou stranu já akceptuji odůvodnění soudu. Připadá mi v tuto chvíli logické. Na druhou stranu ale počkám na písemné odůvodnění,"  říká státní zástupce David Bartoš.

Obžalovaná i její otec, kvůli kterému konflikt vznikl, se snažili soud přesvědčit, že se bránila a že nikoho zabít nechtěla. Nůž do kabelky prý dala její sestra. "Žádná vražda to nebyla,"  vztekal se otec obžalované.

13 let vězení obžalovanou rozčílilo. Při odchodu ze soudní síně dokonce plivla na svou obhájkyni. Díky ní přitom dostala nižší trest. "Mě to nijak nepřekvapilo. Ona byla rozrušená. Musím to tak brát. je to má práce a někdy se stávají i takové věci," pokyvovala hlavou obhájkyně Jarmila Lipnická Pešlová.

Rodiny obžalované i oběti musela nakonec vyvést justiční stráž. Je mezi nimi silná nenávist a otce dokonce musela v minulosti hlídat zásahová jednotka. 
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 14.10. 6:15
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Otazník jménem Jan Masaryk / přednáška Pavla Carbola

23.10. 17:00 - 14.10. 6:15
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Strašidelný průvod se světýlky

08.11. 17:00 - 14.10. 6:15
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu