Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mstitelka z Ostravy dostala za vraždu 13 let vězení

Po vyslechnutí rozsudku Krajského soudu v Ostravě se obžalované Martě Leškové podlomila kolena. Pak ale vstala, začala nadávat a na svou obhájkyni dokonce plivla. Přitom byla za vraždu potrestána 13 lety, ale hrozilo až 20. Činem pomstila svého otce, kterého usmrcený muž zmlátil. V soudní síni se po rozsudku strhla mela i mezi romskými rodinami, kterou musela řešit justiční stráž.

Silná touha po pomstě není dobrým rádcem a 28letou Martu Leškovou z Ostravy dohnala až do vězení. Nemohla překousnout, že jejího otce zmlátil v herně známý a tak se rozhodla udělat pořádek. Vydala se z nožem vyjednat omluvu. Místo toho se ale strhla další šarvátka a obžalovaná jednou ranou do hrudi muže usmrtila. Soud ji za to vyměřil 13 let vězení.  Přitom ji hrozilo až 20 roků. "V obžalobě bylo uvedeno, že to její jednání mělo být s rozmyslem. Na druhou stranu já akceptuji odůvodnění soudu. Připadá mi v tuto chvíli logické. Na druhou stranu ale počkám na písemné odůvodnění,"  říká státní zástupce David Bartoš.

Obžalovaná i její otec, kvůli kterému konflikt vznikl, se snažili soud přesvědčit, že se bránila a že nikoho zabít nechtěla. Nůž do kabelky prý dala její sestra. "Žádná vražda to nebyla,"  vztekal se otec obžalované.

13 let vězení obžalovanou rozčílilo. Při odchodu ze soudní síně dokonce plivla na svou obhájkyni. Díky ní přitom dostala nižší trest. "Mě to nijak nepřekvapilo. Ona byla rozrušená. Musím to tak brát. je to má práce a někdy se stávají i takové věci," pokyvovala hlavou obhájkyně Jarmila Lipnická Pešlová.

Rodiny obžalované i oběti musela nakonec vyvést justiční stráž. Je mezi nimi silná nenávist a otce dokonce musela v minulosti hlídat zásahová jednotka. 

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Speed Fox BEER s.r.o., Ostrava, Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail