Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie ocenila muže, kteří po nehodě zachraňovali životy

O asi největší havárii letošního roku na dálnici D1 jsme vás informovali v březnu. U Kujav se tehdy srazilo 7 vozidel a dvě začala hořet. Šest lidí bylo zraněno, ale naštěstí nijak vážně. Následky mohly být mnohem tragičtější nebýt dvou mužů, kteří bezprostředně po nehodě pomáhali zraněným z vozidel. Nyní jim byly v Ostravě uděleny tituly Gentleman silnic.

Možná si ještě pamatujete na letošní březen, kdy byla velká zima. Na dálnici D1 se u Kujav vytvořilo náledí a začalo hotové peklo. Na několika místech se srazila auta, ale to nejhorší se stalo u Butovic. Srazily se dva kamiony a do nich postupně narazila 4 auta. Jeden kamion začal hořet a od něj pak chytlo i osobní auto. Naštěstí se našli hrdinové, kteří zraněným řidičům pomohli. "Rychle jsme vyskočili z auta a pak jsme si všimli v autě paní. Tak jsme ji šli vyprostiti, " vzpomíná Josef Knebl a David Černák ho doplňuje: "Kluci už vytahovali paní. Pak jsme doběhli k tomu Meganu a pan Knebl už vytahoval řidiče a tak jsem mu ho pomohl dotáhnout ke mně do auta. Pak už tam byli záchranáři." 

Pro podobné případy vznikl ve spolupráci pojišťovny a policie projekt Gentleman silnic a v rámci něj byli tito dva muži oceněni. "Pánové moc děkuji. Možná jsme se tam viděli, možná ne. Člověk si to v tom stresu nepamatuje a nevnímá to. Máte mé uznání. Děkuji moc," poděkoval ředitel PČR MS kraje Tomáš Kužel.

V návaznosti na tuto nehodu provedlo vedení policie rozsáhlá opatření, aby už se nemohlo stát, že potrvá dlouho, než policie dojede k místu nehody. Problémem totiž bylo, že dálniční policie vysílá na svých frekvencích a tak vyslané hlídky jiných oddělení policie postupně zůstávaly u jiných nehod. 
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

N.Y.P. spol. s r.o. Beroun

od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

TORINA CZ s.r.o. - místo výkonu práce U Prioru 884/4

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Zemědělské zásobování, a.s., Kralovice

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků