Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Syn Věry Špinarové je připraven její sochu zakrýt

Radní Moravské Ostravy a Přívozu jsou spokojeni s vzhledem sochy Věry Špinarové a nehodlají ji odstranit. Nepomohla ani petice, kterou na radnici osobně přinesl syn Věry Špinarové Adam Pavlík. Podle něj jsou na soše jedinou povedenou částí matčiny kozačky. Boj ale nevzdává a je připraven přesvědčit vedení radnice osobně na příštím zasedání.

Vášně kolem sochy Věry Špinarové v Husově sadu v Ostravě neutichají. Pod peticí za její odstranění stále přibývají nové a nové podpisy. Před sochou denně postávají stovky lidí a dohadují se, jestli je či není povedená. O dalším osudu kontroverzní sochy  ve čtvrtek rozhodovala rada centrálního městského obvodu. Výsledkem je, že se většině radních socha líbí. "Rada městského obvodu shledává ve většině, že socha je kvalitní, je pěkná a není důvod ji odstraňovat," vysvětluje starostka centrálního obvodu Petra Bernfeldová.

Za odstranění sochy intenzivně horuje i syn zpěvačky Adam Pavlík. V pátek přinesl paní starostce petici z 1600 podpisy za odstranění sochy. "Pan sochař vytvořil esenci, jak tvrdil, ale netrefil mamku vůbec v ničem. Mamka byla neskutečně veselá. Hodně jsme se spolu nasmáli a on ji tam vytvořil jako 80letou stařenu zničenou životem," říká Adam Pavlík.

V příštím týdnu se chce osobně setkat členy rady, aby je přesvědčil. Pokud ne, je připraven sochu zakrýt. "Já půjdu a osobně to zahalím. Zakurtuju to tak, ať to nikdo neoddělá," dodává syn.

Jestli se radnice rozhodne sochu odstranit, chce syn zpěvačky sehnat sám peníze na novou sochu, aby nemusela být znovu placena z veřejných financí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy