Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Syn Věry Špinarové je připraven její sochu zakrýt

Radní Moravské Ostravy a Přívozu jsou spokojeni s vzhledem sochy Věry Špinarové a nehodlají ji odstranit. Nepomohla ani petice, kterou na radnici osobně přinesl syn Věry Špinarové Adam Pavlík. Podle něj jsou na soše jedinou povedenou částí matčiny kozačky. Boj ale nevzdává a je připraven přesvědčit vedení radnice osobně na příštím zasedání.

Vášně kolem sochy Věry Špinarové v Husově sadu v Ostravě neutichají. Pod peticí za její odstranění stále přibývají nové a nové podpisy. Před sochou denně postávají stovky lidí a dohadují se, jestli je či není povedená. O dalším osudu kontroverzní sochy  ve čtvrtek rozhodovala rada centrálního městského obvodu. Výsledkem je, že se většině radních socha líbí. "Rada městského obvodu shledává ve většině, že socha je kvalitní, je pěkná a není důvod ji odstraňovat," vysvětluje starostka centrálního obvodu Petra Bernfeldová.

Za odstranění sochy intenzivně horuje i syn zpěvačky Adam Pavlík. V pátek přinesl paní starostce petici z 1600 podpisy za odstranění sochy. "Pan sochař vytvořil esenci, jak tvrdil, ale netrefil mamku vůbec v ničem. Mamka byla neskutečně veselá. Hodně jsme se spolu nasmáli a on ji tam vytvořil jako 80letou stařenu zničenou životem," říká Adam Pavlík.

V příštím týdnu se chce osobně setkat členy rady, aby je přesvědčil. Pokud ne, je připraven sochu zakrýt. "Já půjdu a osobně to zahalím. Zakurtuju to tak, ať to nikdo neoddělá," dodává syn.

Jestli se radnice rozhodne sochu odstranit, chce syn zpěvačky sehnat sám peníze na novou sochu, aby nemusela být znovu placena z veřejných financí. 
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

KÓBE & BEER s.r.o. - Olomouc

od 120 Kč/hod.

Detail

Workforce Solutions s.r.o., pracoviště LEGO

od 19 900 Kč/měsíc

Detail

CENTRA CZ s.r.o. - prac.

od 18 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků