ANO zvolilo na magistrátu Ostravy překvapivé řešení

Velmi překvapivé řešení nakonec zvolilo hnutí ANO v Ostravě. Povolební vyjednávání s Ostravakem a ODS tři týdny nikam nevedla a tak se nakonec primátor Tomáš Macura rozhodl pro trojkoalici s Piráty a lidovci. Vedení Ostravy tak získalo silnou opozici. Primátor ale stále nevylučuje, že by do vedení města přibral čtvrtého partnera.

Hnutí ANO, které s převahou zvítězilo ve volbách na ostravském magistrátu už má jasno. Končí spolupráce s ODS a Ostravakem a nastupuje nová krev. Spolu s lidovci do koalice přibralo Piráty. V 55 členném zastupitelstvu bude mít nová trojkoalice 29 křesel. Původně preferované pokračování stávající koalice se prý nedařilo dohodnout. "Nechceme ta jednání vést do nekonečna. Myslím, že jsme se velmi konstruktivně dohodli s kolegy ze tří stran na tom, že jsme schopni tu koalici poskládat sami,"  vysvětluje primátor Tomáš Macura.

Zaniknou 2 křesla radních a bude jich tedy devět. Šest obsadí ANO, jedno lidovci a dvě Piráti. "Z naší strany to bylo kontinuální, konstruktivní, věcné a velmi slušné jednání," říká lídr Pirátů David Witosz.

Ostravak i ODS jsou novou opoziční rolí zaskočeni. Rádi by prý pokračovali ve velmi úspěšné a funkční koalici. "Jsme součástí funkční koalice na městě a je našim primárním zájmem, aby ta koalice pokračovala. Myslím si, že je to dobré pro město. Ta koalice ve volbách posílila a tudíž by znamenala velkou stabilitu. Co se stalo včera vnímám jako velké překvapení," uvádí lídr Ostravaka Lukáš Semerák a doplňuje ho lídr ODS Zdeněk Nytra. "My určitě nejsme příčinou, že se ta jednání otočila tímto směrem. My nejsme v pozici, že bychom hnutí ANO dávali nějaké nabídky." 

Obě strany nyní vytvořili jakýsi dvojblok a chtějí obnovit jednání s hnutím ANO. Do koalice by ale prý šli pouze společně. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků