Krajský úřad v Ostravě uspořádal Den otevřených dveří

Úřad Moravskoslezského kraje připravil na neděli tradiční akci - Den otevřených dveří. Vzhledem k datu bylo jasné i letošní zaměření. Vše se neslo v duchu 1. republiky. Pozdravit návštěvníky přišel i hejtman Ivo Vondrák.

Den otevřených dveří na krajském úřadě v Ostravě se konal v rytmu prvorepublikového swingu, kterým výborně prezentovali svou uměleckou školu studenti z Třince. Návštěvníci pokračovali v prohlídce úřadu a atmosféra starých časů na ně dýchala ze všech stran. "Mají to tam pěkné,"  říká jedna z návštěvnic. 

V kancelářích úřadu se prezentovaly i další školy spravované krajem. Návštěvníci si například mohli odnést vlastnoručně potištěné tričko, se kterým jim pomáhali studenti umělecké školy z Ostravy. "Naše škola prezentuje, jak to tradiční výtvarné řemeslo, tak i moderní techniky, jako je například 3D tisk,"  říká ředitel Střední umělecké školy Ostrava Martin Mikolášek. 

Otevřena byla samozřejmě pracovna hejtmana  a lidé mohli posedět i v sále, kde se schází zastupitelstvo. Děti si mohli dokonce zahrát naučnou hru. "Den otevřených dveří je každoroční možnost podívat se na činnost úřadu i jiným pohledem. Snažíme se návštěvníkům ukázat přístupnou formou spektrum našich činností," uvádí Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu MS kraje.

Velký zájem budily také historické velocipédy a nebo auta, která přímo vybízela k fotografování. I přes deštivé počasí přišla na krajský úřad přes tisícovka lidí. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

BIDLI holding, a.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč do 100 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků