Reklama

Krajský úřad v Ostravě uspořádal Den otevřených dveří

Úřad Moravskoslezského kraje připravil na neděli tradiční akci - Den otevřených dveří. Vzhledem k datu bylo jasné i letošní zaměření. Vše se neslo v duchu 1. republiky. Pozdravit návštěvníky přišel i hejtman Ivo Vondrák.

Reklama

Den otevřených dveří na krajském úřadě v Ostravě se konal v rytmu prvorepublikového swingu, kterým výborně prezentovali svou uměleckou školu studenti z Třince. Návštěvníci pokračovali v prohlídce úřadu a atmosféra starých časů na ně dýchala ze všech stran. "Mají to tam pěkné,"  říká jedna z návštěvnic. 

V kancelářích úřadu se prezentovaly i další školy spravované krajem. Návštěvníci si například mohli odnést vlastnoručně potištěné tričko, se kterým jim pomáhali studenti umělecké školy z Ostravy. "Naše škola prezentuje, jak to tradiční výtvarné řemeslo, tak i moderní techniky, jako je například 3D tisk,"  říká ředitel Střední umělecké školy Ostrava Martin Mikolášek. 

Otevřena byla samozřejmě pracovna hejtmana  a lidé mohli posedět i v sále, kde se schází zastupitelstvo. Děti si mohli dokonce zahrát naučnou hru. "Den otevřených dveří je každoroční možnost podívat se na činnost úřadu i jiným pohledem. Snažíme se návštěvníkům ukázat přístupnou formou spektrum našich činností," uvádí Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu MS kraje.

Velký zájem budily také historické velocipédy a nebo auta, která přímo vybízela k fotografování. I přes deštivé počasí přišla na krajský úřad přes tisícovka lidí. 
Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Caveman / představení

Dnes 18:30 - 22:54
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Skleněný zvěřinec / představení

Zítra 19:30 - 15.06. 22:54
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 15.06. 22:54
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu