Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajský úřad v Ostravě uspořádal Den otevřených dveří

Úřad Moravskoslezského kraje připravil na neděli tradiční akci - Den otevřených dveří. Vzhledem k datu bylo jasné i letošní zaměření. Vše se neslo v duchu 1. republiky. Pozdravit návštěvníky přišel i hejtman Ivo Vondrák.

Den otevřených dveří na krajském úřadě v Ostravě se konal v rytmu prvorepublikového swingu, kterým výborně prezentovali svou uměleckou školu studenti z Třince. Návštěvníci pokračovali v prohlídce úřadu a atmosféra starých časů na ně dýchala ze všech stran. "Mají to tam pěkné,"  říká jedna z návštěvnic. 

V kancelářích úřadu se prezentovaly i další školy spravované krajem. Návštěvníci si například mohli odnést vlastnoručně potištěné tričko, se kterým jim pomáhali studenti umělecké školy z Ostravy. "Naše škola prezentuje, jak to tradiční výtvarné řemeslo, tak i moderní techniky, jako je například 3D tisk,"  říká ředitel Střední umělecké školy Ostrava Martin Mikolášek. 

Otevřena byla samozřejmě pracovna hejtmana  a lidé mohli posedět i v sále, kde se schází zastupitelstvo. Děti si mohli dokonce zahrát naučnou hru. "Den otevřených dveří je každoroční možnost podívat se na činnost úřadu i jiným pohledem. Snažíme se návštěvníkům ukázat přístupnou formou spektrum našich činností," uvádí Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu MS kraje.

Velký zájem budily také historické velocipédy a nebo auta, která přímo vybízela k fotografování. I přes deštivé počasí přišla na krajský úřad přes tisícovka lidí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy