Reklama

Důchodce z Bruntálu se z výhry dlouho neradoval

Na konci minulého týdnu odsoudil krajský sodu v Ostravě jednoho mladého lupiče a hned v pondělí začalo přelíčení s dalším. 20letý Mario Mika si v herně v Bruntálu vyhlédl důchodce, kterému se zadařilo a když si radostně nesl vyhrané peníze domů, brutálně jej napadl a peníze mu sebral. Napadený měl štěstí, že vůbec přežil.

Stáhnout video
Reklama

72letý pan Miroslav z Bruntálu do heren příliš nechodí. Letos v březnu ho ale přemluvil kamarád a tak si s ním šel automaty zahrát. Poprvé v životě měl štěstí a vyhrál asi 5 tisíc korun. Měl radost a tak několik hostů pozval na panáka a dokonce jim dal peníze na hru. "V herně stojí okolo vás a když vidí, že vyhráváte, tak dej do hry. Dáte jim stovku a nebo dvě, ale bylo to málo," vzpomíná Miroslav K.

Zbytek peněz si dal do kapsy a šel domů. Jenže jeden z hostů byl Mario Mika a tomu bylo pozvání málo. Podle obžaloby se vydal za důchodcem a brutálně ho napadl. "Chtěl jsme si to zkrátit mezi domy a tam už šel za mnou a bác. Pak už si to pamatuju jenom matně," říká Miroslav K.  "Obžalovaný ho měl srazit na zem a pak ho údery do hlavy fyzicky napadnout takovým způsobem, že mu způsobil těžké ublížení na zdraví a dále mu měl odcizit finanční prostředky," dodává státní zástupce David Bartoš.

Miko se u soudu choval agresivně a prohlásil, že před veřejností mluvit nebude. Prý je mu jedno jestli dostane 8 nebo 10 let. Soud ale vyloučení veřejnosti zamítl. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až 12 let vězení. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

WERA NOVA s.r.o.
Bruntál
od 19 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu