Důchodce z Bruntálu se z výhry dlouho neradoval

Na konci minulého týdnu odsoudil krajský sodu v Ostravě jednoho mladého lupiče a hned v pondělí začalo přelíčení s dalším. 20letý Mario Mika si v herně v Bruntálu vyhlédl důchodce, kterému se zadařilo a když si radostně nesl vyhrané peníze domů, brutálně jej napadl a peníze mu sebral. Napadený měl štěstí, že vůbec přežil.

72letý pan Miroslav z Bruntálu do heren příliš nechodí. Letos v březnu ho ale přemluvil kamarád a tak si s ním šel automaty zahrát. Poprvé v životě měl štěstí a vyhrál asi 5 tisíc korun. Měl radost a tak několik hostů pozval na panáka a dokonce jim dal peníze na hru. "V herně stojí okolo vás a když vidí, že vyhráváte, tak dej do hry. Dáte jim stovku a nebo dvě, ale bylo to málo," vzpomíná Miroslav K.

Zbytek peněz si dal do kapsy a šel domů. Jenže jeden z hostů byl Mario Mika a tomu bylo pozvání málo. Podle obžaloby se vydal za důchodcem a brutálně ho napadl. "Chtěl jsme si to zkrátit mezi domy a tam už šel za mnou a bác. Pak už si to pamatuju jenom matně," říká Miroslav K.  "Obžalovaný ho měl srazit na zem a pak ho údery do hlavy fyzicky napadnout takovým způsobem, že mu způsobil těžké ublížení na zdraví a dále mu měl odcizit finanční prostředky," dodává státní zástupce David Bartoš.

Miko se u soudu choval agresivně a prohlásil, že před veřejností mluvit nebude. Prý je mu jedno jestli dostane 8 nebo 10 let. Soud ale vyloučení veřejnosti zamítl. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až 12 let vězení. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků