Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Důchodce z Bruntálu se z výhry dlouho neradoval

Na konci minulého týdnu odsoudil krajský sodu v Ostravě jednoho mladého lupiče a hned v pondělí začalo přelíčení s dalším. 20letý Mario Mika si v herně v Bruntálu vyhlédl důchodce, kterému se zadařilo a když si radostně nesl vyhrané peníze domů, brutálně jej napadl a peníze mu sebral. Napadený měl štěstí, že vůbec přežil.

72letý pan Miroslav z Bruntálu do heren příliš nechodí. Letos v březnu ho ale přemluvil kamarád a tak si s ním šel automaty zahrát. Poprvé v životě měl štěstí a vyhrál asi 5 tisíc korun. Měl radost a tak několik hostů pozval na panáka a dokonce jim dal peníze na hru. "V herně stojí okolo vás a když vidí, že vyhráváte, tak dej do hry. Dáte jim stovku a nebo dvě, ale bylo to málo," vzpomíná Miroslav K.

Zbytek peněz si dal do kapsy a šel domů. Jenže jeden z hostů byl Mario Mika a tomu bylo pozvání málo. Podle obžaloby se vydal za důchodcem a brutálně ho napadl. "Chtěl jsme si to zkrátit mezi domy a tam už šel za mnou a bác. Pak už si to pamatuju jenom matně," říká Miroslav K.  "Obžalovaný ho měl srazit na zem a pak ho údery do hlavy fyzicky napadnout takovým způsobem, že mu způsobil těžké ublížení na zdraví a dále mu měl odcizit finanční prostředky," dodává státní zástupce David Bartoš.

Miko se u soudu choval agresivně a prohlásil, že před veřejností mluvit nebude. Prý je mu jedno jestli dostane 8 nebo 10 let. Soud ale vyloučení veřejnosti zamítl. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až 12 let vězení. 

Nahlásit chybu


K tématu
LEFOX, s.r.o. - pracoviště Horní Benešov
Horní Benešov
od 8 650 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

Zdeněk Klapuch, Home Office
Ostrava
od 7 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail