Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I v MS kraji začala zima, řidiči by měli zpomalit

V Moravskoslezském kraji už několik dní klesají v noci teploty pod bod mrazu a dokonce už napadl i první sněhový poprašek. Zpozornět by tak měli především řidiči, protože rozhodně musejí změnit styl jízdy. První zásadou je zpomalit a nechávat mezi auty větší rozestupy.

V pondělí ráno mnozí z nás poprvé v této zimní sezóně ometali sněhový poprašek ze skel svého vozu. Počasí už se začalo chovat přesně podle kalendáře a tak v noci mrzne a přes den se teploty pohybují jen lehce nad nulou. Zima tak už definitivně dorazila. "Vlivem tlakové výše nad Skandinávií k nám proudí studený vzduch od severovýchodu. V dalších dnech však převezme roli tlaková níže nad Středomořím," říká meteorolog Eduard Jarcovják.

V pondělí byly také zhoršené rozptylové podmínky. Limity ale nebyly překročeny nijak dramaticky. 

Kromě toho, že se už asi každý začal více oblékat a přibývá nemocných, důležité dopady má počasí na dopravu. Podle odborníků bychom měli změnit styl jízdy a zejména ubrat nohu z plynu. "Znamená to jezdit určitě pomalu. Byť tu trasu znám dokonale, měl bych snížit rychlost a klidně i o polovinu. Opatrně v jakékoliv zatáčce v lese. Musím počítat s tím, že tam je chladněji." uvádí Dalibor Fryč z Centra bezpečné jízdy Libros.

Je také důležité věnovat autu pět minut, ještě než vyjedete a neodbývat čištění skel od sněhu a ledu. Kupte si kvalitní škrabu. Kvůli špatnému výhledu z auta už se stala nejedna havárie. 

Nahlásit chybu


K tématu
Česká distribuční k.s. - okres Opava
Opava
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

TnTgrup s.r.o. - pracoviště Rýmařov
Rýmařov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail