Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I v MS kraji začala zima, řidiči by měli zpomalit

V Moravskoslezském kraji už několik dní klesají v noci teploty pod bod mrazu a dokonce už napadl i první sněhový poprašek. Zpozornět by tak měli především řidiči, protože rozhodně musejí změnit styl jízdy. První zásadou je zpomalit a nechávat mezi auty větší rozestupy.

V pondělí ráno mnozí z nás poprvé v této zimní sezóně ometali sněhový poprašek ze skel svého vozu. Počasí už se začalo chovat přesně podle kalendáře a tak v noci mrzne a přes den se teploty pohybují jen lehce nad nulou. Zima tak už definitivně dorazila. "Vlivem tlakové výše nad Skandinávií k nám proudí studený vzduch od severovýchodu. V dalších dnech však převezme roli tlaková níže nad Středomořím," říká meteorolog Eduard Jarcovják.

V pondělí byly také zhoršené rozptylové podmínky. Limity ale nebyly překročeny nijak dramaticky. 

Kromě toho, že se už asi každý začal více oblékat a přibývá nemocných, důležité dopady má počasí na dopravu. Podle odborníků bychom měli změnit styl jízdy a zejména ubrat nohu z plynu. "Znamená to jezdit určitě pomalu. Byť tu trasu znám dokonale, měl bych snížit rychlost a klidně i o polovinu. Opatrně v jakékoliv zatáčce v lese. Musím počítat s tím, že tam je chladněji." uvádí Dalibor Fryč z Centra bezpečné jízdy Libros.

Je také důležité věnovat autu pět minut, ještě než vyjedete a neodbývat čištění skel od sněhu a ledu. Kupte si kvalitní škrabu. Kvůli špatnému výhledu z auta už se stala nejedna havárie. 
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

Zítra
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Stavby IS, s.r.o. -005

od 35 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Treboplast, s.r.o.

od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

PSS CZ s.r.o. - pracoviště FOREZ s.r.o., Ostrov u Lanškrouna

od 14 600 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků