Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík zabil jednou ranou v baru v Opavě staršího muže

Jistě si každý ještě pamatuje na případ zpěváka Michala Hrůzy, který na Stodolní ulici v Ostravě dostal ránu od opilého mladíka a přežil jen díky včasné odborné pomoci lékařů. Tolik štěstí neměl 63letý muž z Opavy, který po jediné ráně v baru spadl na zem a už se neprobral. Z ublížení na zdraví s následkem smrti se nyní zpovídá u soudu v Ostravě pachatel útoku.

V květnu ve tři hodiny ráno byla v baru u Vočka v Opavě zábava v plném proudu. Mezi hosty se pohyboval i pravidelný štamgast, který se i přes vyšší věk, bylo mu 63, často do baru chodil bavit. Prý ale začal obtěžovat tančící dívky a to se nelíbilo příteli jedné z nich. "Měl jedním úderem do obličeje  napadnout pana poškozeného. Ten upadl nekontrolovaně na zem a přitom se udeřil zadní částí hlavy o pevnou podlahu," uvádí žalobce David Bartoš.

Těžkému zranění mozku muž podlehl po týdnu. 19letý mladík, který ho praštil, byl zadržen. Ke všemu se přiznal. U soudu vypověděl, že se lekl reakce muže, když ho opětovně upozornil, aby neobtěžoval přítelkyni. "Samozřejmě toho lituji, ale co jiného s tím můžu dělat," říká obviněný muž.

Rodina oběti požaduje také odškodnění ve výši asi tři čtvrtě milionu korun. Událost nejvíce zasáhla bratra, se kterým si byli velmi blízcí. "Obžalovanému hrozí pro trestný čin ublížení na zdraví 5 - 10  let vězení," uvádí mluvčí soudu Jiří Barč.

Soud vyslechne svědky, zda mohl mít obžalovaný skutečně důvod k obavám. Zřejmě mu ale přitíží, že dělá bojový sport. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy