Reklama

Ostravský Toxi tým získal ocenění za dobrou práci

V končícím roce 2018 byly v Moravskoslezském kraji největší kauzou otravy syntetickými drogami z Polska. Policie na tento případ nasadila velké množství lidí v čele s TOXI týmem a rychle se podařilo šíření drog zastavit. Kriminalisté, kteří se na drogovou problematiku zaměřují, byli proto oceněni ostravským policejním týmem roku.

Reklama

Případ syntetických kanabinoidů v Ostravě si jistě ještě pamatujete. Závěrečná bilance je 2 mrtví a více než dvacet otrávených. Zadrženo bylo 21 lidí. Dávek byly v oběhu tisíce, ale díky dobré práci kriminalistů se podařilo šíření drogy zastavit a pachatele vypátrat. Za to si vysloužil Toxi tým uznání a stal se týmem roku ostravské policie. "To poděkování od svých nadřízených zase vnímají trošičku jinak. Myslím, že pozitivně. Beru to ze své zkušenosti. Ne vždy musejí být finance na prvním místě,"  říká ředitel ostravské policie Vladimír Štalmach.

Ostravský Toxi tým vznikl teprve v roce 2015, ale navázal na dobrou práci svých kolegů, kteří se drogovou problematikou zabývali už i dříve. Je také jediný v zemi přímo pod městským ředitelstvím. "Ocenění je pro nás velmi významné a jsme za něj vděční. Náš tým je totiž mladý a tři roky fungování ukázaly, že jdeme správným směrem," uvádí vedoucí Toxi týmu Ostrava Kamil Vašťák.

V Ostravě se policisté roku vyhlašují každým rokem. Mezi oceněnými byli i policisté, kteří se podíleli na záchraně muže, který spadl do řeky a bez pomoci by se utopil. Policisté oceňují i občanské pracovníky, bez kterých by to také nešlo.
Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 20.06. 17:02
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

H R U Š K A , spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 97 Kč do 100 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu