Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravský Toxi tým získal ocenění za dobrou práci

V končícím roce 2018 byly v Moravskoslezském kraji největší kauzou otravy syntetickými drogami z Polska. Policie na tento případ nasadila velké množství lidí v čele s TOXI týmem a rychle se podařilo šíření drog zastavit. Kriminalisté, kteří se na drogovou problematiku zaměřují, byli proto oceněni ostravským policejním týmem roku.

Případ syntetických kanabinoidů v Ostravě si jistě ještě pamatujete. Závěrečná bilance je 2 mrtví a více než dvacet otrávených. Zadrženo bylo 21 lidí. Dávek byly v oběhu tisíce, ale díky dobré práci kriminalistů se podařilo šíření drogy zastavit a pachatele vypátrat. Za to si vysloužil Toxi tým uznání a stal se týmem roku ostravské policie. "To poděkování od svých nadřízených zase vnímají trošičku jinak. Myslím, že pozitivně. Beru to ze své zkušenosti. Ne vždy musejí být finance na prvním místě,"  říká ředitel ostravské policie Vladimír Štalmach.

Ostravský Toxi tým vznikl teprve v roce 2015, ale navázal na dobrou práci svých kolegů, kteří se drogovou problematikou zabývali už i dříve. Je také jediný v zemi přímo pod městským ředitelstvím. "Ocenění je pro nás velmi významné a jsme za něj vděční. Náš tým je totiž mladý a tři roky fungování ukázaly, že jdeme správným směrem," uvádí vedoucí Toxi týmu Ostrava Kamil Vašťák.

V Ostravě se policisté roku vyhlašují každým rokem. Mezi oceněnými byli i policisté, kteří se podíleli na záchraně muže, který spadl do řeky a bez pomoci by se utopil. Policisté oceňují i občanské pracovníky, bez kterých by to také nešlo.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

VIVIANUS s.r.o. - Jažlovice

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

KYROZAL s.r.o. - Sadská

od 14 600 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

FORDEX s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků