Mladík dostal za usmrcení trest na spodní hranici sazby

Senát krajského soudu v Ostravě už vynesl rozsudek nad mladíkem, který v Opavě jedinou ranou poslal k zemi staršího muže a ten později následkům zranění podlehl. Útočník by měl ve vězení strávit pět let a tři měsíce, což je téměř na spodní hranici trestní sazby.

Nešťastná událost se odehrála letos v květnu v baru U Vočka v Opavě. Ve tři hodiny ráno už byli všichni notně posilnění alkoholem a 63letý muž prý na parketu začal obtěžovat mladou dívku. To se nelíbilo jejímu kamarádovi, prý to nebylo ten večer poprvé a tak mu dal jednu ránu pěstí.  "Měl jedním úderem do obličeje  napadnout pana poškozeného. Ten upadl nekontrolovaně na zem a přitom se udeřil zadní částí hlavy o pevnou podlahu," uvádí žalobce David Bartoš.

Muž zůstal ležet v bezvědomí a neprobral se ani v nemocnici. Zranění podlehl za týden. Policisté si mezitím pro 19letého mladíka došli, obvinili ho a za ublížení na zdraví mu hrozilo 5 - 10 let. Ke všemu se přiznal a vyjádřil i lítost. Prý se lekl reakce muže, když ho upozornil, aby nechal dívku na pokoji.  "Samozřejmě toho lituji, ale co jiného s tím můžu dělat," říká obviněný muž.

Soud přihlédl ke všem okolnostem skutku. Uznal, že obžalovaný je netrestaný a potrestal ho 5 lety a třemi měsíci vězení. Což je jen mírně nad nejnižší trestní sazbou. 
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 09.12. 9:26
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 09.12. 9:26
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků