Reklama

Mladík dostal za usmrcení trest na spodní hranici sazby

Senát krajského soudu v Ostravě už vynesl rozsudek nad mladíkem, který v Opavě jedinou ranou poslal k zemi staršího muže a ten později následkům zranění podlehl. Útočník by měl ve vězení strávit pět let a tři měsíce, což je téměř na spodní hranici trestní sazby.

Stáhnout video
Reklama

Nešťastná událost se odehrála letos v květnu v baru U Vočka v Opavě. Ve tři hodiny ráno už byli všichni notně posilnění alkoholem a 63letý muž prý na parketu začal obtěžovat mladou dívku. To se nelíbilo jejímu kamarádovi, prý to nebylo ten večer poprvé a tak mu dal jednu ránu pěstí.  "Měl jedním úderem do obličeje  napadnout pana poškozeného. Ten upadl nekontrolovaně na zem a přitom se udeřil zadní částí hlavy o pevnou podlahu," uvádí žalobce David Bartoš.

Muž zůstal ležet v bezvědomí a neprobral se ani v nemocnici. Zranění podlehl za týden. Policisté si mezitím pro 19letého mladíka došli, obvinili ho a za ublížení na zdraví mu hrozilo 5 - 10 let. Ke všemu se přiznal a vyjádřil i lítost. Prý se lekl reakce muže, když ho upozornil, aby nechal dívku na pokoji.  "Samozřejmě toho lituji, ale co jiného s tím můžu dělat," říká obviněný muž.

Soud přihlédl ke všem okolnostem skutku. Uznal, že obžalovaný je netrestaný a potrestal ho 5 lety a třemi měsíci vězení. Což je jen mírně nad nejnižší trestní sazbou. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Work Service Czech s.r.o.
Opava
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

ELKOPLAST CZ, s.r.o.
Bruntál
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu