Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík dostal za usmrcení trest na spodní hranici sazby

Senát krajského soudu v Ostravě už vynesl rozsudek nad mladíkem, který v Opavě jedinou ranou poslal k zemi staršího muže a ten později následkům zranění podlehl. Útočník by měl ve vězení strávit pět let a tři měsíce, což je téměř na spodní hranici trestní sazby.

Nešťastná událost se odehrála letos v květnu v baru U Vočka v Opavě. Ve tři hodiny ráno už byli všichni notně posilnění alkoholem a 63letý muž prý na parketu začal obtěžovat mladou dívku. To se nelíbilo jejímu kamarádovi, prý to nebylo ten večer poprvé a tak mu dal jednu ránu pěstí.  "Měl jedním úderem do obličeje  napadnout pana poškozeného. Ten upadl nekontrolovaně na zem a přitom se udeřil zadní částí hlavy o pevnou podlahu," uvádí žalobce David Bartoš.

Muž zůstal ležet v bezvědomí a neprobral se ani v nemocnici. Zranění podlehl za týden. Policisté si mezitím pro 19letého mladíka došli, obvinili ho a za ublížení na zdraví mu hrozilo 5 - 10 let. Ke všemu se přiznal a vyjádřil i lítost. Prý se lekl reakce muže, když ho upozornil, aby nechal dívku na pokoji.  "Samozřejmě toho lituji, ale co jiného s tím můžu dělat," říká obviněný muž.

Soud přihlédl ke všem okolnostem skutku. Uznal, že obžalovaný je netrestaný a potrestal ho 5 lety a třemi měsíci vězení. Což je jen mírně nad nejnižší trestní sazbou. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy