Policie hledá muže, který přepadl v Třinci pošťačku

Přepadení poštovních doručovatelek už nejsou tak obvyklá jako v minulosti, kdy sebou v době důchodů nosily vysoké částky. Přesto se ale stávají. Nyní pátrají po takovém lupiči policisté v Třinci. Pošťačce ukradl několik desítek tisíc korun. Možná ho poznáte z videozáznamu.

12. listopadu dělala poštovní doručovatelka v Třinci jako obvykle svou práci. Roznášela poštu i peníze. Právě vycházela ze vchodu činžovního domu na Lesní ulici, když ji už před vdeřmi čekal neznámý mladík. Zřejmě už ji delší dobu sledoval i když bylo teprve 9 hodin dopoledne. "Když poštovní doručovatelka viděla nůž, snažila se ho přesvědčit, aby toho nechal. Pachatel byl ale urputný a tak mu z obavy o život peníze vydala," popisuje kriminalista Roman Holub.

Lupič zřejmě nebyl žádný profesionál a ve stresu si z peněženky vytáhl pouze část peněz. Řádově desetitisíce. Vyděšenou pošťačku naštěstí nijak nezranil.

Na útěku mladíka zachytila bezpečnostní kamera na nedalekém domě. Zatím se ho ale nepodařilo ztotožnit. "Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin loupeže, za který hrozí pachateli až 10 let vězení," říká mluvčí PČR Frýdek-Místek Eva Michalíková.

Pokud jste tedy muže na videozáznamu poznali neváhejte a okamžitě volejte policii. Je ale také možné, že mladík se po zveřejnění záznamu přihlásí policii sám. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků