Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otec půjde za ubližení kojenci na 8 let za mříže

Krajský soud dnes ukončil rozsudkem hrůzostrašný případ, který se odehrál v Karviné. Otec na tamní ubytovně nemohl utišit plačící dítě a tak s ním nejprve velmi silně třásl a také ho zřejmě potápěl pod vodu. Dítě si ponese následky celý život. Za to by měl ve vězení strávit 8 let.

Událost se odehrála před dvěma roky na ubytovně Kosmos v Karviné. Přítelkyně obžalovaného odešla ráno do obchodu a mladík zůstal na pokoji se čtyřměsíčním batoletem sám. Co všechno se pak za dveřmi pokoje dělo, lze vyvodit pouze ze znaleckého posudku a svědectví souseda. Jisté je, že dítě brečelo a obžalovaný ho zřejmě chtěl utišit. "Nezletilý byl vystaven opakovanému velmi prudkému třesení a dále byl vystaven působení vodního prostředí. Já dovozuji, že měla být poškozenému hlavička ponořena do vody, aby mu bylo znemožněno dýchání," uvádí státní zástupce David Bartoš. 

Kojence přinesl obžalovaný na recepci ubytovny a až záchranářům se jej podařilo znovu rozdýchat. Mladík tvrdil, že dítě zalehl při spánku. Podle souseda ale dítě celou dobu křičelo a čím více řvalo, tím hlasitěji pouštěl hudbu. Navíc si záchranář všiml, že dítě mělo mokré vlásky. Báchorkám obžalovaného nevěří ani přítelkyně. "Může si říkat co chce. Já vím svoje," řekla TV Polar u soudu.

Neuvěřil jim ani soud a uznal mladíka vinným z ublížení na zdraví. "Odsuzuje se na 8 let vězení," vynesla předsedkyně senátu ortel. 

Ještě je brzy na zjištění všech trvalých následků u dítěte. je ale pravděpodobné, že bude mít problémy s pohybem, pamětí a bude také šilhat. 

Nahlásit chybu


K tématu
OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail