Reklama

Otec půjde za ubližení kojenci na 8 let za mříže

Krajský soud dnes ukončil rozsudkem hrůzostrašný případ, který se odehrál v Karviné. Otec na tamní ubytovně nemohl utišit plačící dítě a tak s ním nejprve velmi silně třásl a také ho zřejmě potápěl pod vodu. Dítě si ponese následky celý život. Za to by měl ve vězení strávit 8 let.

Stáhnout video
Reklama

Událost se odehrála před dvěma roky na ubytovně Kosmos v Karviné. Přítelkyně obžalovaného odešla ráno do obchodu a mladík zůstal na pokoji se čtyřměsíčním batoletem sám. Co všechno se pak za dveřmi pokoje dělo, lze vyvodit pouze ze znaleckého posudku a svědectví souseda. Jisté je, že dítě brečelo a obžalovaný ho zřejmě chtěl utišit. "Nezletilý byl vystaven opakovanému velmi prudkému třesení a dále byl vystaven působení vodního prostředí. Já dovozuji, že měla být poškozenému hlavička ponořena do vody, aby mu bylo znemožněno dýchání," uvádí státní zástupce David Bartoš. 

Kojence přinesl obžalovaný na recepci ubytovny a až záchranářům se jej podařilo znovu rozdýchat. Mladík tvrdil, že dítě zalehl při spánku. Podle souseda ale dítě celou dobu křičelo a čím více řvalo, tím hlasitěji pouštěl hudbu. Navíc si záchranář všiml, že dítě mělo mokré vlásky. Báchorkám obžalovaného nevěří ani přítelkyně. "Může si říkat co chce. Já vím svoje," řekla TV Polar u soudu.

Neuvěřil jim ani soud a uznal mladíka vinným z ublížení na zdraví. "Odsuzuje se na 8 let vězení," vynesla předsedkyně senátu ortel. 

Ještě je brzy na zjištění všech trvalých následků u dítěte. je ale pravděpodobné, že bude mít problémy s pohybem, pamětí a bude také šilhat. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Work Service Czech s.r.o.
Opava
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

ELKOPLAST CZ, s.r.o.
Bruntál
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu