Reklama

Tlupa výrostků v Karviné přepadla a zmlátila muže

I zkušení kriminalisté kroutí hlavou nad stále se snižujícím věkem pachatelů obzvláště závažných trestných činů. V minulém týdnu zadrželi v Karviné skupinku školáků, kteří brutálně napadli náhodného kolemjdoucího a chtěli ho oloupit. Ke svému překvapení policisté zjistili, že dvě dívky a dva chlapci mají mezi 15 a 17 lety.

Reklama

Asi každý, kdo bydlí v Karviné, zná nechvalně proslulou lokalitu v okolí ulice U Bažantnice. Jde o romské ghetto, kterému se po setmění raději každý obloukem vyhýbá. Také proto je přímo uprostřed služebna police. I když se situace už zlepšila, minulou středu tam byl přepaden 32letý muž, který si zkracoval cestu mezi domy. "Najednou a nečekaně ho kopl do hrudníku mladík a k tomu se přidal další mladík. Připojila se i jedna z dívek," říká mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. 

Přepadenému se nakonec podařilo utéct a přivolal pomoc. Policisté to neměli daleko a během pár minut se rozjela pátrací akce. Po 10 minutách lupiče měli a ke svému překvapení zjistili, že jde o dvě dívky ve věku 15 a 16 let a chlapce ve věku 16 a 17 let. Mezitím už přepadeného odvezla záchranná služba do nemocnice. "Muž utrpěl poranění hlavy, Byl při vědomí a mimo přímé ohrožení života," potvrzuje mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl. 

Při výslechu vyšlo najevo, že jedna z dívek se přímo útoku neúčastnila. Mladiství lupiči ale mají svou verzi a loupež odmítají. "Nechtěli ho okrást. On jim nadával, že jsou cigánské huby zase venku," vysvětluje sestra jednoho z lupičů.

Dvěma mladíkům a dívce by za loupež hrozilo až 10 let. Vzhledem k jejich věku, se ale trestní sazba snižuje na polovinu.  
Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 20.06. 17:05
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

H R U Š K A , spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 97 Kč do 100 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu