Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tlupa výrostků v Karviné přepadla a zmlátila muže

I zkušení kriminalisté kroutí hlavou nad stále se snižujícím věkem pachatelů obzvláště závažných trestných činů. V minulém týdnu zadrželi v Karviné skupinku školáků, kteří brutálně napadli náhodného kolemjdoucího a chtěli ho oloupit. Ke svému překvapení policisté zjistili, že dvě dívky a dva chlapci mají mezi 15 a 17 lety.

Asi každý, kdo bydlí v Karviné, zná nechvalně proslulou lokalitu v okolí ulice U Bažantnice. Jde o romské ghetto, kterému se po setmění raději každý obloukem vyhýbá. Také proto je přímo uprostřed služebna police. I když se situace už zlepšila, minulou středu tam byl přepaden 32letý muž, který si zkracoval cestu mezi domy. "Najednou a nečekaně ho kopl do hrudníku mladík a k tomu se přidal další mladík. Připojila se i jedna z dívek," říká mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. 

Přepadenému se nakonec podařilo utéct a přivolal pomoc. Policisté to neměli daleko a během pár minut se rozjela pátrací akce. Po 10 minutách lupiče měli a ke svému překvapení zjistili, že jde o dvě dívky ve věku 15 a 16 let a chlapce ve věku 16 a 17 let. Mezitím už přepadeného odvezla záchranná služba do nemocnice. "Muž utrpěl poranění hlavy, Byl při vědomí a mimo přímé ohrožení života," potvrzuje mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl. 

Při výslechu vyšlo najevo, že jedna z dívek se přímo útoku neúčastnila. Mladiství lupiči ale mají svou verzi a loupež odmítají. "Nechtěli ho okrást. On jim nadával, že jsou cigánské huby zase venku," vysvětluje sestra jednoho z lupičů.

Dvěma mladíkům a dívce by za loupež hrozilo až 10 let. Vzhledem k jejich věku, se ale trestní sazba snižuje na polovinu.  

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Krnov
Krnov
od 9 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail