Policisté ocenili kolegy, kteří zachránili tonoucího

V našem zpravodajství jste možná v červenci viděli reportáž o dvou mužích, kteří se téměř utopili v řece Ostravici. Zachránili je policisté ve spolupráci s ostatními složkami záchranného systému. Nyní, na konci roku, byli policisté, kteří se na záchraně podíleli, oceněni svými nadřízenými a my se připojujeme k poděkování.

V červenci letošního roku bylo v Ostravě přijato tísňové volání. V jezu na rozvodněné řece Ostravici v Hrabové se měli topit dva muži. Jako první na místo dorazili policisté z Hrabůvky a neváhali ani vteřinu. Šlo o lidské životy a tak neváhali nasadit ty své. "Přijeli jsme tam současně s hlídkou z Hrabůvky. Ve vodě jsme spatřili muže. Jeli jsme asi kilometr po proudu a hledali jsme místo vhodné k záchraně," vzpomíná policistka Adéla Vahalová.

Přímo do vodního proudu vstoupil i policista Tomáš Kocmánek. Autem nejprve nadjel po proudu pod plovoucí tělo a pak vstoupil do řeky. "Sundal jsem si zbraň, nebylo moc času přemýšlet a tak jsem tam prostě vběhl. Byl jsem tam asi po kolena a ten proud byl silný. Hlídka OHS mi hodila lano a zajistili mě. Potom jsem pokračoval," uvádí policistka Tomáš Kocmánek. Muže později resuscitovali hasiči a záchranná služba. Prvního z tonoucích se podařilo vytáhnout ještě pod splavem a až na oděrky byl v pořádku. Díky policistům tak oba muži přežili. Praporčík Tomáš Kocmánek byl za svůj čin zároveň oceněn i jako policista roku celého MS kraje.
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 18.10. 21:34
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 21:34
Celý MS kraj, Městský úřad Jablunkov

Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

22.10. 18:00 - 18.10. 21:34
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu