Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté ocenili kolegy, kteří zachránili tonoucího

V našem zpravodajství jste možná v červenci viděli reportáž o dvou mužích, kteří se téměř utopili v řece Ostravici. Zachránili je policisté ve spolupráci s ostatními složkami záchranného systému. Nyní, na konci roku, byli policisté, kteří se na záchraně podíleli, oceněni svými nadřízenými a my se připojujeme k poděkování.

V červenci letošního roku bylo v Ostravě přijato tísňové volání. V jezu na rozvodněné řece Ostravici v Hrabové se měli topit dva muži. Jako první na místo dorazili policisté z Hrabůvky a neváhali ani vteřinu. Šlo o lidské životy a tak neváhali nasadit ty své. "Přijeli jsme tam současně s hlídkou z Hrabůvky. Ve vodě jsme spatřili muže. Jeli jsme asi kilometr po proudu a hledali jsme místo vhodné k záchraně," vzpomíná policistka Adéla Vahalová.

Přímo do vodního proudu vstoupil i policista Tomáš Kocmánek. Autem nejprve nadjel po proudu pod plovoucí tělo a pak vstoupil do řeky. "Sundal jsem si zbraň, nebylo moc času přemýšlet a tak jsem tam prostě vběhl. Byl jsem tam asi po kolena a ten proud byl silný. Hlídka OHS mi hodila lano a zajistili mě. Potom jsem pokračoval," uvádí policistka Tomáš Kocmánek. Muže později resuscitovali hasiči a záchranná služba. Prvního z tonoucích se podařilo vytáhnout ještě pod splavem a až na oděrky byl v pořádku. Díky policistům tak oba muži přežili. Praporčík Tomáš Kocmánek byl za svůj čin zároveň oceněn i jako policista roku celého MS kraje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy