Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lékařská fakulta přijala studenty, kteří neudělali zkoušky

V posledních letech docházelo na Lékařské fakultě v Ostravě k přijímání studentů, kteří nesplnili podmínky přijímací zkoušky. To je závěr kontroly, které provedli pracovníci Ostravské univerzity. Studenty přijal rektor Arnošt Martínek na základě odvolání, aniž by to dostatečně zdůvodnil.

Stáhnout video

Lékařská fakulta Ostravské univerzity provedla v minulých dnech hloubkové šetření přijímacích řízení z posledních let. Důvodem byly informace z médií, podle kterých se na školu dostali studenti, kteří nesplnili podmínky přijímacích zkoušek. Na základě odvolání je přijal děkan Arnošt Martínek. Kontrola netransparentnost přijímacích zkoušek potvrdila. "V některých případech skutečně nebylo transparentní odvolací řízení. Byli přijati studenti, kteří nesplnili podmínky přijímací zkoušky," potvrzuje rektor Ostravské univerzity Jan Lata.

Děkan Arnošt Martínek tím porušil předpisy a i odůvodnění přijetí studentů bylo podle rektora nedostatečné, což naznačuje protekci. Vedení univerzity chce nyní počkat na výsledky šetření akreditační komise, které proběhne v lednu. Přesto chce už ve čtvrtek rektor jmenovat Arnošta Martínka děkanem fakulty. "V tuto chvíli nemám oporu v tom, abych docenta Martínka nejmenoval. Musím respektovat rozhodnutí akademického senátu. Druhý důvod je, že nelze vyloučit, že se obrátí na soud," uvádí dále rektor. 

Jan Lata má od Arnošta Martínka slib, že pokud akreditační komise zjistí pochybení, z funkce děkana odstoupí. Samotný Martínek prý zastává názor, že na přijetí studentů takovýmto způsobem měl právo. Univerzita nyní připravuje soubor opatření, aby se už nic podobného nemohlo stát. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

HILL city s.r.o. - Restaurace U bílého koníčka

od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

HUBER TEAM s.r.o.

od 18 500 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

SMAILE COMPANY s.r.o.- pracoviště ve firmě CARBORUNDUM ELECTRITE a.s.

od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků