Lidé demonstrovali v Ostravě proti změnám v nemocnici

Ve čtvrtek ráno se před krajským úřadem v Ostravě sešlo asi 150 lidí s transparenty a dávali velmi hlasitě najevo, že nechtějí žádné změny v Orlovské nemocnici. Právě stěhování lůžkové části orlovské nemocnice do Karviné nebo Havířova totiž na svém zasedání projednávali zastupitelé.

Zastupitele Moravskoslezského kraje dnes před jejich zasedáním v Ostravě uvítali nespokojení obyvatelé Orlové a pracovníci tamní nemocnice. Demonstrací před úřadem chtěli dát najevo, že nesouhlasí s plánovaným stěhováním lůžek do okolních nemocnic. "Akutní péče musí být v Orlové zachována pro mladé lidi," říká jedna z demonstrujících a další ji doplňuje: "V Orlové byla vždycky nemocnice. Ti staří lidé mají jezdit až do Karviné?" 

Své výhrady pak občané přednesli i zastupitelům. Předali petici s 11 tisíci podpisy. Podpořila je i opozice, která kritizovala nedostatečnou připravenost i to, že proti je i město Orlová. Výsledkem jednání je, že o konečném řešení rozhodnou zastupitelé poté, co vedení Karvinské nemocnice vypracuje komplexní plán změn a jejich důsledků. "Nyní je to opravdu na panu řediteli, aby navrhl optimalizační kroky tak, aby byly průchodné, aby s tím lékaři souhlasili a aby to opravdu přineslo nějaký efekt," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Martin Gebauer.

Pokud by se měla skutečně lůžková část přemístit, je orlovská radnice připravena nemocnici převzít. "Jestliže chceme, aby ti lidé měli dostupnou péči a jestliže chceme zachovat ty špičkové týmy, tak nemáme na výběr,"  potvrzuje starosta Orlové Miroslav Chlubna.

Martin Gebauer se ale domnívá, že předložený plán optimalizace je nutný. Pokud by prý Orlová nemocnici převzala, do několika let zkrachuje. 
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 10.12. 15:13
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 10.12. 15:13
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků