Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé demonstrovali v Ostravě proti změnám v nemocnici

Ve čtvrtek ráno se před krajským úřadem v Ostravě sešlo asi 150 lidí s transparenty a dávali velmi hlasitě najevo, že nechtějí žádné změny v Orlovské nemocnici. Právě stěhování lůžkové části orlovské nemocnice do Karviné nebo Havířova totiž na svém zasedání projednávali zastupitelé.

Zastupitele Moravskoslezského kraje dnes před jejich zasedáním v Ostravě uvítali nespokojení obyvatelé Orlové a pracovníci tamní nemocnice. Demonstrací před úřadem chtěli dát najevo, že nesouhlasí s plánovaným stěhováním lůžek do okolních nemocnic. "Akutní péče musí být v Orlové zachována pro mladé lidi," říká jedna z demonstrujících a další ji doplňuje: "V Orlové byla vždycky nemocnice. Ti staří lidé mají jezdit až do Karviné?" 

Své výhrady pak občané přednesli i zastupitelům. Předali petici s 11 tisíci podpisy. Podpořila je i opozice, která kritizovala nedostatečnou připravenost i to, že proti je i město Orlová. Výsledkem jednání je, že o konečném řešení rozhodnou zastupitelé poté, co vedení Karvinské nemocnice vypracuje komplexní plán změn a jejich důsledků. "Nyní je to opravdu na panu řediteli, aby navrhl optimalizační kroky tak, aby byly průchodné, aby s tím lékaři souhlasili a aby to opravdu přineslo nějaký efekt," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Martin Gebauer.

Pokud by se měla skutečně lůžková část přemístit, je orlovská radnice připravena nemocnici převzít. "Jestliže chceme, aby ti lidé měli dostupnou péči a jestliže chceme zachovat ty špičkové týmy, tak nemáme na výběr,"  potvrzuje starosta Orlové Miroslav Chlubna.

Martin Gebauer se ale domnívá, že předložený plán optimalizace je nutný. Pokud by prý Orlová nemocnici převzala, do několika let zkrachuje. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy