Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Reflexní vesty mohou řidičům zachránit život

Možná jste za Ostravou projížděli Krmelínem a všimli jste si dopravních hlídek policistů, které zastavovali některá vozidla. Muži zákona se totiž zaměřili na viditelnost. Tentokrát ne chodců, ale řidičů popřípadě jejich spolujezdců. Reflexní vesta totiž už nespadá do povinné výbavy vozidla, ale řidič ji musí mít, pokud se dostane do problémů.

Na podzim a v zimě pravidelně narůstá počet dopravních nehod s chodci. Důvodem je samozřejmě snížená viditelnost, Mnohem dříve je tma, může být mlha a nebo například sněží. V tomto období ale také přibývá sražených řidičů, kteří musejí z nejrůznějších důvodů opustit auto. Pro tyto případy je důležitá prevence, která připomíná nutnost reflexních vest. " Při dnešní akci mimo jiné rozdáváme reflexní vesty spolujezdcům, kteří se při nouzovém stání pohybují na komunikaci," uvádí dopravní policista René Klimek.

Reflexní vesty nepatří do povinné výbavy vozu, ale v případě nouzového opuštění vozu je povinností řidiče vestu mít a měl by ji mít i spolujezdec a i další cestující v autě. Může jim totiž zachránit život. "Jedná se to obligátní, abychom viděli a abychom byli viděni," říká za BESIP Pavel Rakus.

Policisté se ale nezaměřovali jen na prevenci, řidiči museli i foukat, zda před jízdou nepožili alkohol, kontrolovali řidičské i technické průkazy. Kdo měl vše v pořádku dostal reflexní vesty pro spolujezdce. "Je to v pořádku a tyto akce by měli být častěji. Na našich cestách se jezdí dost agresivně," řekl nám jeden z řidičů a další jeho slova potvrdil: "Já s tím naprosto souhlasím."

V podobných dopravně-bezpečnostních preventivních akcích budou policisté pokračovat i v příštích dnech. Tak jezděte opatrně a raději uberte plyn. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Anatoliy s.r.o. - Čestlice

od 20 500 Kč/měsíc

Detail

GENERAL JOBS s.r.o. - okresy Chrudim, Pardubice

od 100 Kč/hod.

Detail

AQUA - GAS, s.r.o.

od 22 200 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků