Reklama

Krajský úřad pomůže majitelům lesů proti kůrovci

V Moravskoslezském kraji byl kvůli kůrovci vyhlášen kalamitní stav. Kromě nejrůznějších opatření se vedení kraje rozhodlo pomoci majitelům lesů i finančně. Peníze mohou žádat na úklid klestí nebo třeba na lapače hmyzu. Tato dotace doplňuje státní podporu.

Reklama

Moravskoslezský kraj patří mezi regiony silně zasažené kůrovcovou kalamitou. Proto už v létě zřídilo vedení kraje kalamitní štáb, který jednal s majiteli lesů, odborníky i úředníky, jak nejlépe pomoci a zastavit šíření tohoto škůdce. Ministerstvo zemědělství zdvojnásobilo dotace na obnovu lesů na miliardu 150 milionů korun. Dotace ale neobsáhne všechny potřebné práce v lese a tak přišel krajský úřad s doplňkovou dotací na drobnější údržbu. "Je to dotační titul pro menší vlastníky lesů. Zahrnuje úklid klestí, stromů, lapače kůrovce a oplocenky při vysazování sazenic," vysvětluje náměstkyně hejtmana kraje Jarmila Uvírová.

S kůrovcovou kalamitou bojuje například Město Albrechtice v Jeseníkách, které vlastní téměř 300 hektarů převážně smrkového lesa. "Myslím, že bychom o to mohli žádat, protože tyhle práce provádíme. Oplocenky a nové zalesňování. Dotaci bychom asi využili," říká místostarosta Města Albrechtice Libor Švec.

Zájemci o dotaci mohu žádosti podívat od 1. února do 28. června. Podrobně informace jsou na webových stránkách MS kraje.
Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Caveman / představení

Dnes 18:30 - 22:45
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Skleněný zvěřinec / představení

Zítra 19:30 - 15.06. 22:45
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 15.06. 22:45
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu