Turisté musejí být opatrní, hory jsou pod sněhem

V noci na pátek musela horská služba zasahovat v Jeseníkách, kde se ztratil mladý muž na hřebenové tůře a podobný případ se odehrál před vánocemi i v Beskydech. Oba naštěstí dopadly dobře a pohřešovaní byli včas nalezeni. Přesto ale horská služba důrazně varuje před podceňováním nebezpečí, které v horách hrozí.

Horská služba pátrala nedávno na Lysé hoře po dvou mladících, kteří zabloudili. Nalezeni byli kolem půlnoci a kvůli podchlazení a omrzlinám strávili několik dní v nemocnici. Podobnou akci v noci na pátek absolvovala i horská služba v Jeseníkách, kde si mladý muž vyšel na hřebenovou tůru a protože se mu přítelkyně nemohla dovolat, zburcovala záchranáře. I on byl po náročné akci nalezen v pořádku. Je proto na místě zopakovat si některé zásady bezpečného chování v horách. "Doporučujeme, aby se turisté pohybovali v minimálním počtu tří osob. To je zásada číslo jedna. Další zásadou je, mít sebou funkční, plně nabitý telefon," radí náčelník Horské služby Beskydy Radim Pavlica.

Velmi podstatné je také vhodné oblečení a samozřejmě vyšší obuv určená do hor. S tím vám poradí ve specializovaných obchodech. Většina turistů si je ale naštěstí rizik vědoma. "V báglu mám vždycky ještě nějaké tričko navíc, kdybych se potřeboval přiobléct." řekl nám jeden z turistů a jeho kamarád ho doplnil: "Vždycky máme u sebe ještě power banku, kdybychom potřebovali dobít mobil nebo navigaci. Máme sebou i sladké tyčinky a vodu."

Zásady bezpečného chování v horách platí v zimě i v létě. V zimě je ale kvůli sněhu nebezpečí větší a i pomoc se v případě problémů dostane například ke zraněnému člověku později. Tak na to myslete. 
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

K&V working group s.r.o. - ag. zprostř. okres Domažlice a Plzeň-město

od 14 600 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

ATLANTA WORLD Group s.r.o., Plzeňský kraj

od 16 000 Kč/měsíc

Detail

B2B Partner s.r.o., ProLogis Park

od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků