Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravu čekají na jaře rozsáhlé dopravní komplikace

I v novém roce se bude na celém území našeho kraje opravovat a modernizovat řada silnic. Celkový počet je podobný jako loni - půjde o 90 staveb, které vyjdou na přibližně miliardu 800 milionů korun. Největší dopravní komplikace čekají Ostravu, kde se například budou znovu opravovat Svinovské mosty.

Obyvatelé Poruby a nebo lidé, kteří jezdí do Ostravy za prací z Opavska se budou muset znovu obrnit trpělivostí. Na jaře se začne opravovat další část Svinovských mostů. Doprava bude svedena pouze do dvou jízdních pruhů. Bude se ale jezdit obousměrně. "Na rozdíl od opravy, která byla provedena v minulosti, tato oprava nebude znamenat křížení tramvajových tratí. Jeden jízdní pruh v každém směru bude pořád průjezdný," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

To je ale pouze jedna z 90 dopravních staveb, které začnou a nebo pokračují v tomto roce. Kraj má připraveno asi 800 milionů na silnice nižších tříd. V plánu je několik kruhových objezdů. Například v Klimkovicích nebo Krmelíně. 160 milionů budou stát opravy mostů. Miliardu investuje ředitelství silnic a dálnic. "Jsou to přece jen větší stavby, takže provoz ŘSD i investice ŘSD to s krajem a obcemi koordinují," uvádí náměstkyně ředitele ŘSD Ostrava Šárka Kubalová. "Tím, že se opravuje jedna ulice a zřídí se objízdná trasa, tak to způsobí občanům problémy na té objízdné trase. My se budeme spolu s MP podílet na tom, abychom zajistili dopravní obslužnost," slibuje náměstek ředitele PČR SM kraje Radím Daněk.

Většina staveb by měla být zahájena už na jaře. Kraj má také připraveno dalších 400 milionů pro případ, že by získal další peníze od státu. 




Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

Zítra
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Střední odborná škola Čelákovice s.r.o. - sídlo

od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

VIHAMIJ spol.s r.o. - 001

od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Jaroslav Fenynec - Roztoky u Jilemnice

od 14 600 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků