Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravu čekají na jaře rozsáhlé dopravní komplikace

I v novém roce se bude na celém území našeho kraje opravovat a modernizovat řada silnic. Celkový počet je podobný jako loni - půjde o 90 staveb, které vyjdou na přibližně miliardu 800 milionů korun. Největší dopravní komplikace čekají Ostravu, kde se například budou znovu opravovat Svinovské mosty.

Obyvatelé Poruby a nebo lidé, kteří jezdí do Ostravy za prací z Opavska se budou muset znovu obrnit trpělivostí. Na jaře se začne opravovat další část Svinovských mostů. Doprava bude svedena pouze do dvou jízdních pruhů. Bude se ale jezdit obousměrně. "Na rozdíl od opravy, která byla provedena v minulosti, tato oprava nebude znamenat křížení tramvajových tratí. Jeden jízdní pruh v každém směru bude pořád průjezdný," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

To je ale pouze jedna z 90 dopravních staveb, které začnou a nebo pokračují v tomto roce. Kraj má připraveno asi 800 milionů na silnice nižších tříd. V plánu je několik kruhových objezdů. Například v Klimkovicích nebo Krmelíně. 160 milionů budou stát opravy mostů. Miliardu investuje ředitelství silnic a dálnic. "Jsou to přece jen větší stavby, takže provoz ŘSD i investice ŘSD to s krajem a obcemi koordinují," uvádí náměstkyně ředitele ŘSD Ostrava Šárka Kubalová. "Tím, že se opravuje jedna ulice a zřídí se objízdná trasa, tak to způsobí občanům problémy na té objízdné trase. My se budeme spolu s MP podílet na tom, abychom zajistili dopravní obslužnost," slibuje náměstek ředitele PČR SM kraje Radím Daněk.

Většina staveb by měla být zahájena už na jaře. Kraj má také připraveno dalších 400 milionů pro případ, že by získal další peníze od státu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy