Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SLEDUJEME: Dostavbě prodloužené Rudné už nikdo nestojí v cestě

Dostavbě prodloužené Rudné zřejmě nic a hlavně nikdo nestojí v cestě. V těchto dnech se už totiž zpracovává nová projektová dokumentace, do které projektanti zapracují speciální požadavky Dušana Richtára, který řadu let stavbu blokoval. Pokud se nestane nic nepředvídaného, dostavba začne už letos v létě.

Kdo pravidelně sleduje vývoj kolem dostavby Prodloužené Rudné, mohl být v pátek 25. ledna  vylekán zamítnutím žádosti o stavební povolení, které se objevilo na úřední desce krajského úřadu. Musíme vás ale uklidnit. Vše je v nejlepším pořádku. Jde totiž o to, že Ředitelství silnic a dálnic se konečně dohodlo s Dušanem Richtárem a jeho požadavky musejí být zapracovány do nového stavebního povolení. "Pracuje se na projektové dokumentaci v úseku pana Richtára. Týká se to protihlukových stěn a té lávky pro chodce a cyklisty," uvádí Šárka Kubalová z ŘSD Ostrava.

ŘSD tedy vyhoví uživatelům věcného břemene a místo 4 metry vysoké protihlukové stěny vystaví šesti metrovou. Dolaďují se také dvě varianty lávky, která silnici přemostí. "Buď bude ta komprimovaná, která je velice strmá a nebo se domluvíme s majiteli pozemků a panem Richtárem a ta lávka bude daleko pozvolnější," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

V příštích dnech by mělo být vše dohodnuto a v březnu bude žádost o stavební povolení znovu podána a vyvěšena. "Pokud vše půjde dobře, někdy během prázdnin by mohlo být vydáno stavební povolení," dodává Jakub Unucka.

Společnost Strabag, která prodlouženou Rudnou staví, je pak okamžitě připravena silnici dokončit. To by mělo trvat asi půl roku, takže v první třetině příštího roku by mělo být hotovo. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy