Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní honička po Ostravě skončila střelbou

Policisté v Ostravě prožili v pondělí rušnou noc. Několik hlídkových vozidel se zapojilo do divoké honičky za ujíždějícím vozem. V průběhu stíhání se v Mariánských Horách jedno policejní vozidlo dokonce nabouralo. Policisté po ujíždějícím autu i stříleli. Uprchlíky nakonec zastavila až značka v zatáčce. Dále ještě chvíli utíkali po svých, ale po výstražné střelbě se nakonec vzdali.

Ve sloupu na Mariánském náměstí skončilo jedno z policejních aut, které stíhalo řidiče vozu Honda. Honička začala ve chvíli, kdy se ho pokusili policisté zastavit na Rudné. Řidič sešlápl plyn a ujížděl vysokou rychlostí. Po cestě málem srazil ženu na zastávce a uskočit musel i policista, který ho chtěl zastavit. Ten po něm i vystřelil. Ve dveřích je vidět díra po kulce. "Řidič vjel i na chodník, projížděl křižovatky na červenou, nerespektoval pokyny a dokonce najížděl na policistu," uvádí mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Řidič ujel po Ostravě několik kilometrů. Jel ulicí Rudnou, Mariánskohorskou, Novinářskou až na Korunní, kde nevybral zatáčku. "Vyběhli z auta a policajti za nimi běželi. Asi v polovině kopce začali střílet," líčí drama svědkyně.

Po několika výstřelech se oba uprchlíci vzdali. Řidič byl pod vlivem pervitinu. Ukázalo se, že jde o starého známého, po kterém pasou policisté z jiné části země. "33letý řidič měl soudem uložen zákaz řízení motorových vozidel. Vozidlo bylo evidováno jako odcizené," dodává Pokorná.

Řidič byl obviněn z 5 trestných činů. Nejtěžší zločin je obecné ohrožení, za který hrozí až 8 let vězení. Oba muži jsou v celách předběžného zadržení a podrobují se výslechům.  
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Základní škola Praha - Kbely, Albrechtická 732/1

od 14 600 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. Kaufland Michle

od 18 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o. - pracoviště Rýmařov

od 95 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků