Reklama

Policejní honička po Ostravě skončila střelbou

Policisté v Ostravě prožili v pondělí rušnou noc. Několik hlídkových vozidel se zapojilo do divoké honičky za ujíždějícím vozem. V průběhu stíhání se v Mariánských Horách jedno policejní vozidlo dokonce nabouralo. Policisté po ujíždějícím autu i stříleli. Uprchlíky nakonec zastavila až značka v zatáčce. Dále ještě chvíli utíkali po svých, ale po výstražné střelbě se nakonec vzdali.

Reklama

Ve sloupu na Mariánském náměstí skončilo jedno z policejních aut, které stíhalo řidiče vozu Honda. Honička začala ve chvíli, kdy se ho pokusili policisté zastavit na Rudné. Řidič sešlápl plyn a ujížděl vysokou rychlostí. Po cestě málem srazil ženu na zastávce a uskočit musel i policista, který ho chtěl zastavit. Ten po něm i vystřelil. Ve dveřích je vidět díra po kulce. "Řidič vjel i na chodník, projížděl křižovatky na červenou, nerespektoval pokyny a dokonce najížděl na policistu," uvádí mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Řidič ujel po Ostravě několik kilometrů. Jel ulicí Rudnou, Mariánskohorskou, Novinářskou až na Korunní, kde nevybral zatáčku. "Vyběhli z auta a policajti za nimi běželi. Asi v polovině kopce začali střílet," líčí drama svědkyně.

Po několika výstřelech se oba uprchlíci vzdali. Řidič byl pod vlivem pervitinu. Ukázalo se, že jde o starého známého, po kterém pasou policisté z jiné části země. "33letý řidič měl soudem uložen zákaz řízení motorových vozidel. Vozidlo bylo evidováno jako odcizené," dodává Pokorná.

Řidič byl obviněn z 5 trestných činů. Nejtěžší zločin je obecné ohrožení, za který hrozí až 8 let vězení. Oba muži jsou v celách předběžného zadržení a podrobují se výslechům.  
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 18.07. 15:04
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

Rodina Koláčkova s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Základní škola Havířov - Šumbark Moravská 29/497 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 850 Kč do 28 750 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu