Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamiony velmi často porušují zákaz vjezdu na D48

Dopravní policisté už několik týdnů bojují proti neukázněným řidičům kamionů, kteří porušují zákaz a vjíždějí na silnici D48 mezi Novým Jičínem a Příborem. Silnice je totiž kvůli rekonstrukci velmi úzká, jsou na ní ostré zatáčky a prudké výjezdy. Kamiony už způsobily několik nehod.

Pokud jezdíte vozidlem mezi Novým Jičínem Příborem jistě víte, že v tomto úseku se staví nová dálnice. Doprava je svedena na úzkou komunikaci, která není uzpůsobena pro kamiony a tak na ni vozidla nad 12 tun nesmějí. Jenže to vůbec nedodržují a tak policistům došla trpělivost. Dělají akce a každý kamion musí zaplatit pokutu 2 tisíce korun. 

Během asi 20 minut na silnici vjelo 12 kamionů. Polovina z nich byli cizinci, kteří se vymlouvali na navigaci. Čeští řidiči se vymlouvali různě. "Značení šlo vidět celkem dobře, ale bohužel jedu tady do DHL a z jedné strany je zákaz a z druhé taky. Nevím jak se tam mám dostat," vysvětloval jeden z řidičů a další si stěžoval na nedostatečné značení. "Desítky dopravních značení jsou rozmístěny na všech komunikacích, které směřují do tohoto úseku. Když to vezmu od Olomouce, tak to začíná už na dálnici D1," vysvětluje vedoucí dopravní policie MS kraje Jiří Zlý.

Za necelé dva týdny už  policisté evidují 322 přestupků a po středeční akci k nim přibudou desítky dalších. Pokud to počasí stavebníkům umožní, měla by uzávěra skončit na konci března. 
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

VASDOR CZ s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

MoSy Czech s.r.o. - pracoviště

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků