Reklama

Senioři, pozor na fintu zlodějů s vypnutým proudem

Nyní by měli zpozornět především senioři. Právě na ně se totiž velmi často zaměřují bytoví zloději a používají při tom nejrůznější finty. Jedna z posledních je vypnutí proudu v domě. Zloděj se vydává za opraváře, vloudí se do bytu, kde pak krade. V polovině ledna se takový případ stal v Ostravě. Obětí se stala 95letá seniorka, která přišla o zlaté šperky.

Reklama

Asi každý už slyšel o některých fintách podvodníků, kteří okrádají seniory o peníze a cennosti. V poslední době je to například falešný vnuk v nesnázích, který posílá za babičkou pro peníze kamaráda. Ne tak známá je finta s poruchou proudu, kterou využil zloděj v Ostravě Mariánských Horách. Vypnul v suterénu pojistky a zaklepal na 95letou ženu. "Řekl, že by to opravil, ale potřebuje šroubovák. Tak jsem mu řekla, že nářadí mám v předsíni ve skříni. Já to ale neunesu, protože je to nahoře," popisuje okradená seniorka.

Když šroubovák vrátil, chodil po bytě a nenápadně ho prohledával. Nakonec ženě ukradl šperky za 15 tisíc korun. "Měla jsem v obýváku takovou kazetku se šperky. No neukradl mi to? Přitom jsem to věděla a tady mám dokonce tlačítko, které jsem měla na krku. Nevzpomněla jsem si ale,"  dodává ještě důchodkyně.

Jedinou pomocí v těchto případech je dobrá prevence. Proto například krajské ředitelství policie vydalo knihu pro seniory, kde před zloději varuje. "Vnímáme efektivní dopad informování veřejnosti. V loňském roce jsme zaznamenali menší počet dokonaných trestných činů páchaných na seniorech," říká mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Senioři by v žádném případě neměli pouštět do bytu nikoho cizího a případné telefonáty s členy rodiny ověřovat zpětným voláním. V případě problémů okamžitě volat policejní linku 158. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

Zítra 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 19.07. 5:44
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

Rodina Koláčkova s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Základní škola Havířov - Šumbark Moravská 29/497 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 850 Kč do 28 750 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu