Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté se v zimě více zaměřují na kontrolu chat

Jsme národ chatařů a tak každoročně v zimním období nastává problém, jak zabezpečit svůj majetek před zloději. Přes zimu totiž často osiří celé chatové osady a tak se mohou snadno stát terčem zlodějů. Policisté se proto v zimním častěji zaměřují na tyto lokality a provádějí kontroly.

Jistě se najdou nějací lidé, kteří už zažili šok, když na jaře přišli ke své chatě a ta byla vykradená. Zámek vylomený, dveře dokořán a uvnitř nepořádek. Zloději si odnesou cennosti, někdy sní pár konzerv a utečou. Největší škodou jsou v těchto případech často zničené věci. Proto se přes zimu policisté častěji vydávají do chatových osad na kontroly. "Je to vyloženě preventivní činnost. Zaměřujeme se na to, jak si majitelé své chaty a chalupy zajistili. V případě, že narazíme na chatu, která by byla narušena nebo vykradena, máme sebou hlídku policie z Frýdlantu," uvádí Radim Carbol vedoucí psovodů PČR Frýdek-Místek.

Policisté se na ochranu majetku zaměřili i preventivním projektem. Cílem je informovat veřejnost o co nejlepším zabezpečení objektů. Součástí je mobilní aplikace Zabezpečte se. "Probíhá nový preventivní projekt, zaměřený na majetkovou kriminalitu. Jmenuje se "Zabezpečte se a chraňte majetek sobě i sousedům," vysvětluje mluvčí PČR FM Karolína Bělunková.

Chataři častější hlídky vítají. "Je to dobré, protože těch krádeží je čím dál více," říká jeden z nich.

Důležité je mít nejen dobré zámky na dveřích a zavřené okenice, ale také uklidit ze zahrady nejlépe úplně všechno, co se dá ukrást. 
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Dnes
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Baxton s.r.o. - Beroun

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

MAB Plus s.r.o. - Zápská

od 16 100 do 17 500 Kč/měsíc

Detail

Jana Buchmayerová - provozovna

od 19 600 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků