Policisté se v zimě více zaměřují na kontrolu chat

Jsme národ chatařů a tak každoročně v zimním období nastává problém, jak zabezpečit svůj majetek před zloději. Přes zimu totiž často osiří celé chatové osady a tak se mohou snadno stát terčem zlodějů. Policisté se proto v zimním častěji zaměřují na tyto lokality a provádějí kontroly.

Jistě se najdou nějací lidé, kteří už zažili šok, když na jaře přišli ke své chatě a ta byla vykradená. Zámek vylomený, dveře dokořán a uvnitř nepořádek. Zloději si odnesou cennosti, někdy sní pár konzerv a utečou. Největší škodou jsou v těchto případech často zničené věci. Proto se přes zimu policisté častěji vydávají do chatových osad na kontroly. "Je to vyloženě preventivní činnost. Zaměřujeme se na to, jak si majitelé své chaty a chalupy zajistili. V případě, že narazíme na chatu, která by byla narušena nebo vykradena, máme sebou hlídku policie z Frýdlantu," uvádí Radim Carbol vedoucí psovodů PČR Frýdek-Místek.

Policisté se na ochranu majetku zaměřili i preventivním projektem. Cílem je informovat veřejnost o co nejlepším zabezpečení objektů. Součástí je mobilní aplikace Zabezpečte se. "Probíhá nový preventivní projekt, zaměřený na majetkovou kriminalitu. Jmenuje se "Zabezpečte se a chraňte majetek sobě i sousedům," vysvětluje mluvčí PČR FM Karolína Bělunková.

Chataři častější hlídky vítají. "Je to dobré, protože těch krádeží je čím dál více," říká jeden z nich.

Důležité je mít nejen dobré zámky na dveřích a zavřené okenice, ale také uklidit ze zahrady nejlépe úplně všechno, co se dá ukrást. 
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 14.10. 23:03
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 14.10. 23:03
Celý MS kraj, Městský úřad Jablunkov

Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

22.10. 18:00 - 14.10. 23:03
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu