Ostrava viděla ve Fed Cupu strhující tenisovou bitvu

Každá série ve sportu jednou končí. Ta v tenisovém Fed Cupu skončila v neděli v Ostravě, když české reprezentantky prohrály strhující bitvu s týmem Rumunska. Naše hráčky budou po desíti letech hrát baráž o setrvání v elitní skupině. Během uplynulých let v této soutěži získaly šest titulů.

Reklama

Vyprodaná Ostravar Aréna v Ostravě se v sobotu i neděli stala tenisovým centrem České republiky. Tisíce fanoušků fandilo přímo v hale a další tisíce u televizí sledovaly velkou bitvu našich reprezentantek a Rumunkami. V sobotu naše jednička Karolína Plíšková zvítězila, ale Rumunka Halepová pak srovnala se Siniakovou. Rozhodující bitvy se odehrály v neděli. V souboji jedniček viděli diváci vyrovnaný souboj. Halepová ale nakonec zvítězila 2:1 na sety. "Je to výborná hráčka a všechny zápasy, co sem s ní hrála, hrála takto dobře, takže mě to nepřekvapilo," hodnotí zápas Karolína Plíšková.

V dalším utkání pak dokázala na 2:2 srovnat Siniaková a rozhodovala závěrečná čtyřhra, do které poslal kapitán Petr Pála znovu Siniakovou a Krejčíkovou. Právě náš pár je nyní v deblu v žebříčku nejlepší na světě. jenže Rumunky hrály výborně a po 3 setech napínavé bitvy zvítězily 2:1. Náš tým to ale vzal sportovně. Každá série jednou končí. "Jsem rád, že jsme tady v takové sestavě a jsem holkám vděčný,  že si udělaly čas v tom nabitém programu a chtějí reprezentovat,"  děkoval reprezentantkám Petr Pála.

Po 10 letech sehrají Češky baráž o setrvání v elitní skupině. Soupeře se dozvědí v úterý. Rumunky čeká Francie. 




Vítání jara / tvořivé dílny pro MŠ a ZŠ

01.04. 9:00 - 30.04. 16:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Vyšetření Vašich znamének zdarma v 15 městech

14.05. 10:00 - 06.06. 17:00
Celý MS kraj, Viz. tabulka

Třanovická desítka a MAj FEST / běžecký závod a festival

18.05. 15:00 - 20.04. 2:56
Celý MS kraj, obec Třanovice (okres Frýdek - Místek),

Zemědělská společnost s.r.o.
Frýdek-Místek
od 120 Kč

Detail

Vítkovické slévárny, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 21 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu