Reklama

Ostrava viděla ve Fed Cupu strhující tenisovou bitvu

Každá série ve sportu jednou končí. Ta v tenisovém Fed Cupu skončila v neděli v Ostravě, když české reprezentantky prohrály strhující bitvu s týmem Rumunska. Naše hráčky budou po desíti letech hrát baráž o setrvání v elitní skupině. Během uplynulých let v této soutěži získaly šest titulů.

Stáhnout video
Reklama

Vyprodaná Ostravar Aréna v Ostravě se v sobotu i neděli stala tenisovým centrem České republiky. Tisíce fanoušků fandilo přímo v hale a další tisíce u televizí sledovaly velkou bitvu našich reprezentantek a Rumunkami. V sobotu naše jednička Karolína Plíšková zvítězila, ale Rumunka Halepová pak srovnala se Siniakovou. Rozhodující bitvy se odehrály v neděli. V souboji jedniček viděli diváci vyrovnaný souboj. Halepová ale nakonec zvítězila 2:1 na sety. "Je to výborná hráčka a všechny zápasy, co sem s ní hrála, hrála takto dobře, takže mě to nepřekvapilo," hodnotí zápas Karolína Plíšková.

V dalším utkání pak dokázala na 2:2 srovnat Siniaková a rozhodovala závěrečná čtyřhra, do které poslal kapitán Petr Pála znovu Siniakovou a Krejčíkovou. Právě náš pár je nyní v deblu v žebříčku nejlepší na světě. jenže Rumunky hrály výborně a po 3 setech napínavé bitvy zvítězily 2:1. Náš tým to ale vzal sportovně. Každá série jednou končí. "Jsem rád, že jsme tady v takové sestavě a jsem holkám vděčný,  že si udělaly čas v tom nabitém programu a chtějí reprezentovat,"  děkoval reprezentantkám Petr Pála.

Po 10 letech sehrají Češky baráž o setrvání v elitní skupině. Soupeře se dozvědí v úterý. Rumunky čeká Francie. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

WERA NOVA s.r.o.
Bruntál
od 19 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu