Ostrava viděla ve Fed Cupu strhující tenisovou bitvu

Každá série ve sportu jednou končí. Ta v tenisovém Fed Cupu skončila v neděli v Ostravě, když české reprezentantky prohrály strhující bitvu s týmem Rumunska. Naše hráčky budou po desíti letech hrát baráž o setrvání v elitní skupině. Během uplynulých let v této soutěži získaly šest titulů.

Vyprodaná Ostravar Aréna v Ostravě se v sobotu i neděli stala tenisovým centrem České republiky. Tisíce fanoušků fandilo přímo v hale a další tisíce u televizí sledovaly velkou bitvu našich reprezentantek a Rumunkami. V sobotu naše jednička Karolína Plíšková zvítězila, ale Rumunka Halepová pak srovnala se Siniakovou. Rozhodující bitvy se odehrály v neděli. V souboji jedniček viděli diváci vyrovnaný souboj. Halepová ale nakonec zvítězila 2:1 na sety. "Je to výborná hráčka a všechny zápasy, co sem s ní hrála, hrála takto dobře, takže mě to nepřekvapilo," hodnotí zápas Karolína Plíšková.

V dalším utkání pak dokázala na 2:2 srovnat Siniaková a rozhodovala závěrečná čtyřhra, do které poslal kapitán Petr Pála znovu Siniakovou a Krejčíkovou. Právě náš pár je nyní v deblu v žebříčku nejlepší na světě. jenže Rumunky hrály výborně a po 3 setech napínavé bitvy zvítězily 2:1. Náš tým to ale vzal sportovně. Každá série jednou končí. "Jsem rád, že jsme tady v takové sestavě a jsem holkám vděčný,  že si udělaly čas v tom nabitém programu a chtějí reprezentovat,"  děkoval reprezentantkám Petr Pála.

Po 10 letech sehrají Češky baráž o setrvání v elitní skupině. Soupeře se dozvědí v úterý. Rumunky čeká Francie. 
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

V-STAV A, spol. s r.o. - pracoviště celá ČR

od 28 000 Kč/měsíc

Detail

KOČORVA s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Agency worker company s.r.o. - agenturní zprostř. okresy Domažlice, Plzeň-jih

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků