Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyšetřovatelé příčin požárů musejí dobře fotit

Pokud jste v úterý projížděli kolem bývalých koksoven v Ostravě Mariánských Horách, možná vás vyděsily plameny a kouř, který stoupal přímo z areálu. Můžeme vás ale uklidnit. Šlo o školení vyšetřovatelů příčin požárů ve fotografování. Vše tedy probíhalo přímo pod dohledem hasičů.

Správně nafotit požár, tak, aby bylo možné fotky využít pro přesné stanovení příčin, ale třeba i pro potřeby tiskového odboru pro zveřejnění této události v novinách či v televizi, není jednoduché. technika jde navíc neustále rychle kupředu a tak je třeba držet krok. Proto vyšetřovatelé příčin požárů procházejí v těchto dnech speciálním fotokurzem. "Je zaměřen na fotografování jako takové, správnou expozici, práci s bleskem za snížených světelných podmínek," vysvětluje metodik HZS MS kraje Radim Kořený. 

Důležitá je práce přímo na místě události, ale i potom v kanceláři u monitoru počítače, kde lze fotografie dále vylepšovat. "Hasiče učíme, aby uměli zachytit ten požár, aby se uměli postavit, jak to vyfotit a pro ně jsou důležité hlavně ty detaily," říká lektorka fotografování Květoslava Zambojová.

Hasiči Moravskoslezského kraje disponují celkem 29 vyšetřovateli, kteří se kurzu postupně účastní. Dokonale zvládnutá fotografie je pro jejich práci velmi důležitá. "Dostali jsme nové fotoaparáty a tak se s nimi samozřejmě musíme naučit zacházet," říká jeden z účastníků kurzu a další ho doplňuje: "Co se týká fotografování, jsem nezkušená, takže pro mě to má velký přínos."

V  rámci kurzu se hasiči učili fotografovat hořící vozidla za světla i za tmy, s bleskem i bez, za prudkého slunce. Pro fotografování byl využit dnes již uzavřený areál koksovny Šverma a Dolní oblast Vítkovice. 

Nahlásit chybu


K tématu
Průmyslové montáže s.r.o.,
Ostrava
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

LESCUS Cetkovice, s.r.o., Ostrava - Martinov
Ostrava
od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Araik Company s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 do 130 Kč/hod.

Detail