Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Narkoman při výrobě drog málem zapálil dům v Ostravě

Náhoda pomohla policistům odhalit další varnu pervitinu v Ostravě. Do panelového domu v Zábřehu byli totiž přivoláni k požáru hasiči, kteří po uhašení ohně v jednom z bytů našli laboratorní sklo. Výrobce drogy se vymlouval, že převrhl nádobu z ředidlem.

Na začátku února zburcoval hasiče nájemník domu  Ostravě - Zábřehu. Z bytu souseda ve 12 patře se valil kouř. Hasiči byli na místě velmi rychle a okamžitě začali plameny likvidovat. "Hořelo v kuchyni. Hasiči dostali požár pod kontrolu za 15 minut a 30 minut jim trvalo dohašování. Z místa zásahu evakuovali 3 osoby. Škoda je odhadnuta na 200 tisíc korun," uvádí mluvčí Petr HZS MS kraje Kůdela. 

Do nemocnice byl odvezen popálený majitel bytu, který tvrdil, že převrhl ředidlo. Hasičům a také policistům bylo okamžitě jasné, že v bytě vařil pervitin a něco se nepovedlo. Kuchyň byla plná laboratorního skla. "Muž je podezřelý, že opakovaně vyráběl pervitin, přičemž pravděpodobně v důsledku neodborné manipulace, došlo k požáru," uvádí mluvčí PČR MS kraje Gabriela Pokorná.

Zajímavé je, že muž musel drogu vařit v bytě už několik týdnů a sousedé si ničeho nevšimli. Přitom při výrobě pervitinu vzniká silný zápach. "Vůbec nás to nenapadlo. Ten pán totiž tvrdil, že je u kriminálky a on je prý vyhazovač,"  říká sousedka a další dodává: "My jsme ani nevěděli, jestli tady bydlí nebo ne."

Po shromáždění všech důkazů byl pachatel, který sám pervitin i užíval, obviněn z několika trestných činů a hrozí mu 5 let vězení. 

Nahlásit chybu


K tématu
X - servis park s.r.o.- Ostrava
Ostrava
od 51 500 do 51 500 Kč/měsíc

Detail

POE EDUCO, spol. s r. o., Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Karviná, Opava
Ostrava
od 200 do 330 Kč/hod.

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail