Narkoman při výrobě drog málem zapálil dům v Ostravě

Náhoda pomohla policistům odhalit další varnu pervitinu v Ostravě. Do panelového domu v Zábřehu byli totiž přivoláni k požáru hasiči, kteří po uhašení ohně v jednom z bytů našli laboratorní sklo. Výrobce drogy se vymlouval, že převrhl nádobu z ředidlem.

Na začátku února zburcoval hasiče nájemník domu  Ostravě - Zábřehu. Z bytu souseda ve 12 patře se valil kouř. Hasiči byli na místě velmi rychle a okamžitě začali plameny likvidovat. "Hořelo v kuchyni. Hasiči dostali požár pod kontrolu za 15 minut a 30 minut jim trvalo dohašování. Z místa zásahu evakuovali 3 osoby. Škoda je odhadnuta na 200 tisíc korun," uvádí mluvčí Petr HZS MS kraje Kůdela. 

Do nemocnice byl odvezen popálený majitel bytu, který tvrdil, že převrhl ředidlo. Hasičům a také policistům bylo okamžitě jasné, že v bytě vařil pervitin a něco se nepovedlo. Kuchyň byla plná laboratorního skla. "Muž je podezřelý, že opakovaně vyráběl pervitin, přičemž pravděpodobně v důsledku neodborné manipulace, došlo k požáru," uvádí mluvčí PČR MS kraje Gabriela Pokorná.

Zajímavé je, že muž musel drogu vařit v bytě už několik týdnů a sousedé si ničeho nevšimli. Přitom při výrobě pervitinu vzniká silný zápach. "Vůbec nás to nenapadlo. Ten pán totiž tvrdil, že je u kriminálky a on je prý vyhazovač,"  říká sousedka a další dodává: "My jsme ani nevěděli, jestli tady bydlí nebo ne."

Po shromáždění všech důkazů byl pachatel, který sám pervitin i užíval, obviněn z několika trestných činů a hrozí mu 5 let vězení. 
Mikulášské odpoledne s rozsvěcením vánočního stromu v Bílovci

07.12. 13:00 - 05.12. 21:27
Celý MS kraj, Slezské náměstí a zámek, Bílovec

Den pro dětskou knihu v Bílovci

07.12. 13:00 - 05.12. 21:27
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 15:00 - 05.12. 21:27
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků