Narkoman při výrobě drog málem zapálil dům v Ostravě

Náhoda pomohla policistům odhalit další varnu pervitinu v Ostravě. Do panelového domu v Zábřehu byli totiž přivoláni k požáru hasiči, kteří po uhašení ohně v jednom z bytů našli laboratorní sklo. Výrobce drogy se vymlouval, že převrhl nádobu z ředidlem.

Na začátku února zburcoval hasiče nájemník domu  Ostravě - Zábřehu. Z bytu souseda ve 12 patře se valil kouř. Hasiči byli na místě velmi rychle a okamžitě začali plameny likvidovat. "Hořelo v kuchyni. Hasiči dostali požár pod kontrolu za 15 minut a 30 minut jim trvalo dohašování. Z místa zásahu evakuovali 3 osoby. Škoda je odhadnuta na 200 tisíc korun," uvádí mluvčí Petr HZS MS kraje Kůdela. 

Do nemocnice byl odvezen popálený majitel bytu, který tvrdil, že převrhl ředidlo. Hasičům a také policistům bylo okamžitě jasné, že v bytě vařil pervitin a něco se nepovedlo. Kuchyň byla plná laboratorního skla. "Muž je podezřelý, že opakovaně vyráběl pervitin, přičemž pravděpodobně v důsledku neodborné manipulace, došlo k požáru," uvádí mluvčí PČR MS kraje Gabriela Pokorná.

Zajímavé je, že muž musel drogu vařit v bytě už několik týdnů a sousedé si ničeho nevšimli. Přitom při výrobě pervitinu vzniká silný zápach. "Vůbec nás to nenapadlo. Ten pán totiž tvrdil, že je u kriminálky a on je prý vyhazovač,"  říká sousedka a další dodává: "My jsme ani nevěděli, jestli tady bydlí nebo ne."

Po shromáždění všech důkazů byl pachatel, který sám pervitin i užíval, obviněn z několika trestných činů a hrozí mu 5 let vězení. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

DELTA facility, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč

Detail

Beskydské uzeniny, a.s.
Ostrava-město
od 21 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků