Sexuální deviant, který znásilnil školačku, dostal 6 a půl roku vězení

Loni v červenci asi všechny šokovala zpráva o znásilnění teprve 8leté školačky na sídlišti v Ostravě - Fifejdách. Policisté rychle získali pachatelovu fotografii a díky sociálním sítím ho za pár dnů i zadrželi. Ve středu pak poprvé stanul před krajským soudem, kde odmítl vypovídat a jen ronil slzy. Podle obžaloby jde o sexuálního devianta.

Martin Šenk přijel 22. července z Opavy do Ostravy, aby si našel dívku. Prý byl už delší dobu sám a potřeboval sex. Na Fifejdách bohužel potkal 8letou školačku a tak ji oslovil. Chtěl po ní, aby mu ukázala, kde je obchod a přitom ji odvedl do nedalekého křoví. Tam ji znásilnil. "Jednání obžalovaného bylo částečně motivováno chorobně. Dopustil se ho ve stavu snížené příčetnosti. Znalci navrhují ochranné léčení, protože je obecně pro společnost na svobodě nebezpečný," uvádí státní zástupkyně Šárka Klein Miketová.

Dívenka naštěstí vzala hrůzný zážitek statečně a pomáhali ji i kamarádi. “Ona je teď v pohodě. Je středem pozornosti a jí to pomáhá. Mi ne,” kroutila hlavou matka a dcera dodala: “Kamarádka se mnou pořád chodí a třeba ji někdy poprosím, když někam chci jít.”

Následky znásilnění se ale podle odborníků mohou projevit i později. "My jsme se za nezletilou připojili s nemajetkovou újmou ve výši 150 tisíc korun. Vznikla ji v důsledku duševních útrap na jejím zdraví," vysvětluje zmocněnkyně poškozené Petra Langerová

Obžalovaný odmítl před soudem vypovídat a jen si utíral slzy. Dokonce chtěl dobrovolně zůstat ve vazbě, protože prý cítí, že by mohl být nebezpečný. "Martin Šenk byl shledán vinným a odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání 6 let a 6 měsíců. Bylo mu navíc uloženo, aby vykonal ochranné sexuologické léčení v ústavní formě," tlumočila rozsudek mluvčí krajského soudu Karin Kantorová. 

Kromě tohoto trestu ho ještě čeká další. Po dopadení se totiž také přiznal, že v roce 2017 osahával jinou dívenku v Písku na jihu Čech. 
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 15.11. 8:55
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 15.11. 8:55
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 15.11. 8:55
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků