Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sexuální deviant, který znásilnil školačku, dostal 6 a půl roku vězení

Loni v červenci asi všechny šokovala zpráva o znásilnění teprve 8leté školačky na sídlišti v Ostravě - Fifejdách. Policisté rychle získali pachatelovu fotografii a díky sociálním sítím ho za pár dnů i zadrželi. Ve středu pak poprvé stanul před krajským soudem, kde odmítl vypovídat a jen ronil slzy. Podle obžaloby jde o sexuálního devianta.

Martin Šenk přijel 22. července z Opavy do Ostravy, aby si našel dívku. Prý byl už delší dobu sám a potřeboval sex. Na Fifejdách bohužel potkal 8letou školačku a tak ji oslovil. Chtěl po ní, aby mu ukázala, kde je obchod a přitom ji odvedl do nedalekého křoví. Tam ji znásilnil. "Jednání obžalovaného bylo částečně motivováno chorobně. Dopustil se ho ve stavu snížené příčetnosti. Znalci navrhují ochranné léčení, protože je obecně pro společnost na svobodě nebezpečný," uvádí státní zástupkyně Šárka Klein Miketová.

Dívenka naštěstí vzala hrůzný zážitek statečně a pomáhali ji i kamarádi. “Ona je teď v pohodě. Je středem pozornosti a jí to pomáhá. Mi ne,” kroutila hlavou matka a dcera dodala: “Kamarádka se mnou pořád chodí a třeba ji někdy poprosím, když někam chci jít.”

Následky znásilnění se ale podle odborníků mohou projevit i později. "My jsme se za nezletilou připojili s nemajetkovou újmou ve výši 150 tisíc korun. Vznikla ji v důsledku duševních útrap na jejím zdraví," vysvětluje zmocněnkyně poškozené Petra Langerová

Obžalovaný odmítl před soudem vypovídat a jen si utíral slzy. Dokonce chtěl dobrovolně zůstat ve vazbě, protože prý cítí, že by mohl být nebezpečný. "Martin Šenk byl shledán vinným a odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání 6 let a 6 měsíců. Bylo mu navíc uloženo, aby vykonal ochranné sexuologické léčení v ústavní formě," tlumočila rozsudek mluvčí krajského soudu Karin Kantorová. 

Kromě tohoto trestu ho ještě čeká další. Po dopadení se totiž také přiznal, že v roce 2017 osahával jinou dívenku v Písku na jihu Čech. 
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Vysoké Mýto o.p.s. - pracoviště Domov pro seniory Vysoké Mýto

od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Katastrální úřad pro Středočeský kraj - Mělník

od 18 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

M&V Facility Plus s.r.o. - Mělník

od 14 600 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků