Policisté, kteří zachránili muže z plamenů, čtou dětem

Na konci roku zachránili dva policisté z hořícího domu v Ostravě muže, který už nestihl utéct a zůstal ve svém bytě. Díky nim neměla tato událost tragické následky. Už v létě jejich kolega zachránil topícího se muže z řeky Ostravice. Činy těchto policistů slouží jako předloha pro policejní pohádky, na jejichž příkladech se děti učí správnému a bezpečnému chování.

V domě na Korunní ulici v Ostravě -Mariánských Horách začalo hořet hned ráno 23. prosince. Na místo jako první dorazili policisté z místního obvodního oddělení a neváhali ani vteřinu. Šlo o lidské životy. "V domě bylo velice zakouřeno, takže orientace byla těžká. Během postupu nahoru jsme otevírali okna a bouchali na dveře," vzpomíná policista Jan Rzepiel a kolega Pavel Brabec ho doplňuje: "Našli jsme pána, který nekomunikoval, byl v bezvědomí. Vytáhli jsme ho před dům a předali zdravotníkům."

Z domu bylo zachráněno 7 lidí. Naštěstí všichni přežili. Další zachráněný lidský život má na svědomí jejich kolega, který ve Vratimově vytáhl z řeky topícího se muže. Právě tito policisté jsou dobrým příkladem ostatním a tak byli vybráni pro čtení dětem z Policejních pohádek. "Projekt policejní pohádky vznikl v roce 20414. Jde o knížku, která má dětem ukázat, jak předcházet trestné činnosti,"  vysvětluje mluvčí policie Daniela Vlčková. 

Děti také měli možnost nakouknout do prostor, kde se člověk, který dodržuje zákony, jen tak nepodívá. Prevence je v mnohých případech to nejlepší, co lze proti pachatelům trestné činnosti dělat. Podle odborníků je důležité s možnými nebezpečnými situacemi seznamovat už i malé děti.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Richard Ferenčák - pracoviště

od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo VINAVA - pracoviště okres Pardubice

od 16 200 Kč/měsíc

Detail

TORINA CZ, s.r.o. - Praha-východ

od 15 000 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků