Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté, kteří zachránili muže z plamenů, čtou dětem

Na konci roku zachránili dva policisté z hořícího domu v Ostravě muže, který už nestihl utéct a zůstal ve svém bytě. Díky nim neměla tato událost tragické následky. Už v létě jejich kolega zachránil topícího se muže z řeky Ostravice. Činy těchto policistů slouží jako předloha pro policejní pohádky, na jejichž příkladech se děti učí správnému a bezpečnému chování.

V domě na Korunní ulici v Ostravě -Mariánských Horách začalo hořet hned ráno 23. prosince. Na místo jako první dorazili policisté z místního obvodního oddělení a neváhali ani vteřinu. Šlo o lidské životy. "V domě bylo velice zakouřeno, takže orientace byla těžká. Během postupu nahoru jsme otevírali okna a bouchali na dveře," vzpomíná policista Jan Rzepiel a kolega Pavel Brabec ho doplňuje: "Našli jsme pána, který nekomunikoval, byl v bezvědomí. Vytáhli jsme ho před dům a předali zdravotníkům."

Z domu bylo zachráněno 7 lidí. Naštěstí všichni přežili. Další zachráněný lidský život má na svědomí jejich kolega, který ve Vratimově vytáhl z řeky topícího se muže. Právě tito policisté jsou dobrým příkladem ostatním a tak byli vybráni pro čtení dětem z Policejních pohádek. "Projekt policejní pohádky vznikl v roce 20414. Jde o knížku, která má dětem ukázat, jak předcházet trestné činnosti,"  vysvětluje mluvčí policie Daniela Vlčková. 

Děti také měli možnost nakouknout do prostor, kde se člověk, který dodržuje zákony, jen tak nepodívá. Prevence je v mnohých případech to nejlepší, co lze proti pachatelům trestné činnosti dělat. Podle odborníků je důležité s možnými nebezpečnými situacemi seznamovat už i malé děti.
SHF: Velkolepá komorní hra

Dnes
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

MS UTILITIES & SERVICES a.s.

od 22 000 Kč/měsíc

Detail

CLP Servis s.r.o.

od 18 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

HARDIS s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 15 000 do 15 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků