Sociální pracovník okradl v Pržně postižené o půl milionu

I mezi lidmi, kteří pomáhají ostatním, jsou černé ovce. Policisté na Frýdeckomístecku nyní obvinili sociálního pracovníka příspěvkové organizace Náš svět v Pržně z několika trestných činů. Zjednodušeně můžeme říct, že okrádal postižené klienty zařízení prostřednictvím padělaných faktur. Takto zpronevěřil asi půl milionu korun.

35letý muž pracoval ve vedoucí funkci v příspěvkové organizaci MS kraje Náš svět v Pržně, která se stará o téměř 200 zdravotně a mentálně postižených osob. Bohužel měl přístup i k financím a toho nakonec zneužil. Naštěstí si nesrovnalostí v účetnictví všimla ředitelka. "Pochybení zaměstnance jsme odhalili v rámci interní kontrolní činnosti. Zakládalo to na důvodné podezření ze spáchání trestného činu a proto jsme celou věc předali policii," vysvětluje ředitelka Našeho světa Anna Hamelová.

Policisté začali s prověřováním a důkazů a ty jednoznačně ukázaly právě na zástupce ředitele. Prý přepisoval faktury, které si pak nechal na pokladně proplácet a také využíval k soukromým jízdám služební kartu na tankování. "Policisté z oddělení hospodářské kriminality sdělili muži podezření ze spáchání přečinu podvod, zpronevěra a neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku," upřesňuje policejní mluvčí Eva Michalíková.

Obviněný se při výslechu přiznal. Peníze prý potřeboval na milenku. Vyšetřován je na svobodě. "Zaměstnanec peníze, které zpronevěřil, téměř okamžitě všechny peníze vrátil v plné výši a sám podal žádost o výpověď," uvádí mluvčí krajského úřadu MS kraje Nikola Birklenová. 

Celkem zpronevěřil půl milionu korun.  Hrozí mu až 5 let vězení. 
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 21.11. 7:31
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 21.11. 7:31
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 21.11. 7:31
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků