Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální pracovník okradl v Pržně postižené o půl milionu

I mezi lidmi, kteří pomáhají ostatním, jsou černé ovce. Policisté na Frýdeckomístecku nyní obvinili sociálního pracovníka příspěvkové organizace Náš svět v Pržně z několika trestných činů. Zjednodušeně můžeme říct, že okrádal postižené klienty zařízení prostřednictvím padělaných faktur. Takto zpronevěřil asi půl milionu korun.

35letý muž pracoval ve vedoucí funkci v příspěvkové organizaci MS kraje Náš svět v Pržně, která se stará o téměř 200 zdravotně a mentálně postižených osob. Bohužel měl přístup i k financím a toho nakonec zneužil. Naštěstí si nesrovnalostí v účetnictví všimla ředitelka. "Pochybení zaměstnance jsme odhalili v rámci interní kontrolní činnosti. Zakládalo to na důvodné podezření ze spáchání trestného činu a proto jsme celou věc předali policii," vysvětluje ředitelka Našeho světa Anna Hamelová.

Policisté začali s prověřováním a důkazů a ty jednoznačně ukázaly právě na zástupce ředitele. Prý přepisoval faktury, které si pak nechal na pokladně proplácet a také využíval k soukromým jízdám služební kartu na tankování. "Policisté z oddělení hospodářské kriminality sdělili muži podezření ze spáchání přečinu podvod, zpronevěra a neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku," upřesňuje policejní mluvčí Eva Michalíková.

Obviněný se při výslechu přiznal. Peníze prý potřeboval na milenku. Vyšetřován je na svobodě. "Zaměstnanec peníze, které zpronevěřil, téměř okamžitě všechny peníze vrátil v plné výši a sám podal žádost o výpověď," uvádí mluvčí krajského úřadu MS kraje Nikola Birklenová. 

Celkem zpronevěřil půl milionu korun.  Hrozí mu až 5 let vězení. 

Nahlásit chybu


K tématu
Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Opava
Opava
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

TnTgrup s.r.o. - pracoviště Rýmařov
Rýmařov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail