Reklama

V Moravskoslezském kraji je velmi dobrý stav vody

I když na horách zůstává stále dost sněhu, povodně nehrozí. Podle vodohospodářů je téměř ideální situace a přehrady budou brzy naplněny. Zároveň ale zůstává i prostor pro další tání sněhu. V letošním roce by podle odborníků mělo být zásobování vodou bezproblémové.

Reklama

Lysá hora hlásí ještě stále asi metr a půl sněhu a protože v minulých týdnech odtával sníh postupně, zaplnily se už téměř všechny přehrady. Díky zbývajícímu sněhu by neměly mít problém ani ostatní. Těrlicko, Morávka, Olešná a Žermanice už jsou na  100 procentech. Nejméně vody je v nádrži Šance. To je ale podle plánu. "Vodní dílo Šance se nám dobře doplňuje. Po tříleté rekonstrukci bylo odpuštěno na 50 procent a nyní jsme vystoupali až o 8 metrů výše. Přehradu máme naplněnu na 88 procent," potvrzuje mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.

Letos čeká oprava přivaděč žermanické nádrže od Vyšních Lhot po most u Dobratic a proto má Morávka o dva metry vyšší hladinu, půl metru navíc mají Žermanice a 30 centimetrů Olešná. "Vlivem činnosti přivaděče, který funguje už 50 let, došlo k poškození těch betonů a jsou tam vytvořeny kaverny. Přivaděč není těsný a jsou tam poměrně velké ztráty. Takže my ten úsek opravíme," vysvětluje generální ředitel Povodí Odry Jiří Pagáč. 

Průtoky na jednotlivých řekách Povodí Odry jsou zvýšené kvůli tání sněhu v horských polohách. Je to ale v pořádku. Přesně takové mají v tomto ročním období být. 
Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 27.06. 2:39
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

GulášFest v Bašce

31.08. 16:00 - 27.06. 2:39
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

Otevření nové školy v obci Baška s Jaroslavem Uhlířem

02.09. 8:15 - 27.06. 2:39
Celý MS kraj, Základní škola Baška

SMOBEZ s.r.o.
Frýdek-Místek
od 94 Kč

Detail

Fontána, příspěvková organizace
Opava
od 7 555 Kč do 8 160 Kč

Detail

Vlastimil Mamčář
Ostrava-město
od 29 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu