V Moravskoslezském kraji je velmi dobrý stav vody

I když na horách zůstává stále dost sněhu, povodně nehrozí. Podle vodohospodářů je téměř ideální situace a přehrady budou brzy naplněny. Zároveň ale zůstává i prostor pro další tání sněhu. V letošním roce by podle odborníků mělo být zásobování vodou bezproblémové.

Lysá hora hlásí ještě stále asi metr a půl sněhu a protože v minulých týdnech odtával sníh postupně, zaplnily se už téměř všechny přehrady. Díky zbývajícímu sněhu by neměly mít problém ani ostatní. Těrlicko, Morávka, Olešná a Žermanice už jsou na  100 procentech. Nejméně vody je v nádrži Šance. To je ale podle plánu. "Vodní dílo Šance se nám dobře doplňuje. Po tříleté rekonstrukci bylo odpuštěno na 50 procent a nyní jsme vystoupali až o 8 metrů výše. Přehradu máme naplněnu na 88 procent," potvrzuje mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.

Letos čeká oprava přivaděč žermanické nádrže od Vyšních Lhot po most u Dobratic a proto má Morávka o dva metry vyšší hladinu, půl metru navíc mají Žermanice a 30 centimetrů Olešná. "Vlivem činnosti přivaděče, který funguje už 50 let, došlo k poškození těch betonů a jsou tam vytvořeny kaverny. Přivaděč není těsný a jsou tam poměrně velké ztráty. Takže my ten úsek opravíme," vysvětluje generální ředitel Povodí Odry Jiří Pagáč. 

Průtoky na jednotlivých řekách Povodí Odry jsou zvýšené kvůli tání sněhu v horských polohách. Je to ale v pořádku. Přesně takové mají v tomto ročním období být. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků