V Hrabůvce zmizí nevzhledné zastávky MHD

Tramvajové zastávky V Hrabůvce projdou rekonstrukcí. Půjde o dva zastřešené nástupní ostrůvky u hotelového domu Hlubina, které jsou v havarijním stavu. Jejich revitalizaci připravuje dopravní podnik Ostrava a začít by měla už začátkem dubna.

Ostrava-Hrabůvka roste do krásy. Rekonstrukcí neprojde jen prostor před obchodním centrem Železňák, ale také zastaralé tramvajové zastávky na ulici Horní v jeho blízkosti, které jsou v nevyhovujícím stavu.

"Předmětem rekonstrukce budou úpravy nástupiště pro bezbariérový nástup tramvají a dále pak bude rekonstruován přístřešek. Budou nahrazeny nové výplně otvorů, bude celý prosklený, aby byl bezpečnější, bude provedena výměna elektroinstalace, nové omítky, nové obklady,” uvádí Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-JIh

No to bude dobře, ne? Určitě, je to tady zničené, vždyť to vidíte sami.”

“No chvála bohu, už aby to bylo.”

“No tak hezčí je lepší.”

Zastávky budou navíc pod dohledem. Nainstalovány ta budou bezpečnostní kamery.  

Práce budou probíhat za plného provozu, neobejdeme se však bez částečného omezení. Zahájení rekonstrukce předpokládáme začátkem dubna a ukončení pak v polovině června letošního roku,” dodává Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-JIh

Už brzy projde rekonstrukcí i celý přestupní terminál Dubina, kde by měl vzniknout i zastřešený přístupový chodník a počítá se i se zázemím pro cestující. S pracemi by se mělo začít už letos v květnu.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

DELTA facility, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč

Detail

Beskydské uzeniny, a.s.
Ostrava-město
od 21 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků