V Hrabůvce zmizí nevzhledné zastávky MHD

Tramvajové zastávky V Hrabůvce projdou rekonstrukcí. Půjde o dva zastřešené nástupní ostrůvky u hotelového domu Hlubina, které jsou v havarijním stavu. Jejich revitalizaci připravuje dopravní podnik Ostrava a začít by měla už začátkem dubna.

Ostrava-Hrabůvka roste do krásy. Rekonstrukcí neprojde jen prostor před obchodním centrem Železňák, ale také zastaralé tramvajové zastávky na ulici Horní v jeho blízkosti, které jsou v nevyhovujícím stavu.

"Předmětem rekonstrukce budou úpravy nástupiště pro bezbariérový nástup tramvají a dále pak bude rekonstruován přístřešek. Budou nahrazeny nové výplně otvorů, bude celý prosklený, aby byl bezpečnější, bude provedena výměna elektroinstalace, nové omítky, nové obklady,” uvádí Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-JIh

No to bude dobře, ne? Určitě, je to tady zničené, vždyť to vidíte sami.”

“No chvála bohu, už aby to bylo.”

“No tak hezčí je lepší.”

Zastávky budou navíc pod dohledem. Nainstalovány ta budou bezpečnostní kamery.  

Práce budou probíhat za plného provozu, neobejdeme se však bez částečného omezení. Zahájení rekonstrukce předpokládáme začátkem dubna a ukončení pak v polovině června letošního roku,” dodává Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-JIh

Už brzy projde rekonstrukcí i celý přestupní terminál Dubina, kde by měl vzniknout i zastřešený přístupový chodník a počítá se i se zázemím pro cestující. S pracemi by se mělo začít už letos v květnu.
Listopad v souvislostech / přednáška

Zítra 17:00 - 12.11. 18:58
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Den Poezie na téma Otevřete oči!

14.11. 16:00 - 12.11. 18:58
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 12.11. 18:58
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků