Reklama

V Ostravě začaly opravy frekventované silnice Opavské

V pondělí ráno začala obávaná rekonstrukce Opavské ulice v Ostravě, jejíž součástí bude i oprava části Svinovských mostů. Doprava bude postupně svedena do jednoho jízdního pruhu v každém směru. První den rekonstrukce se zatím žádné velké drama nekonalo. Kolony byly snesitelné.

Stáhnout video
Reklama

25. březen si mnozí obyvatelé Ostravy označili v kalendáři jako začátek noční můry. V tento den totiž začala rekonstrukce Opavské ulice a také části Svinovských mostů. Konkrétně nad železničními kolejemi, která byla při poslední opravě v roce 2012 vynechána. "Mnoho lidí se ptá, proč jsme to nespravili zároveň. Bohužel, ty mosty jsou samostatné a vždy je potřeba, aby byl k opravovanému úseku přístup z obou stran. Nejde opravovat dva mosty najednou,"  vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

V pondělí začala oprava úseku dlouhého 2,2 kilometry od ulice 17- listopadu po křižovatku u Tesca. Po celé délce bude vyměněn asfalt a také budou přidány moderní bezpečnostní prvky. V pondělí začali dělníci s frézováním metr širokého pruhu.

Na silnici se tvořily kolony, protože doprava byla svedena do jednoho jízdního pruhu a podobně by to silničáři měli řešit po celou dobu rekonstrukce. Takže kompletní uzávěry se řidiči bát nemusejí. "Pevně věříme, že řidiči budou dodržovat pravidlo zipu. policie slíbila, že bude vysvětlovat, že zip je normální a je potřeba jet," dodává Unucka.

Rekonstrukce by měla trvat 9 měsíců a krajský úřad vyjde na 117 milionů korun.

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 30 000 Kč do 33 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu