Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vodník v rybníku stál seniora z Orlové málem zdraví

Hasiči musejí občas řešit kuriózní případy, kterým se nakonec sice zasmějeme, ale může v nich jít i o život nebo v lepším případě o zdraví. Právě taková událost se stala v Orlové, kde chtěl senior umístit doprostřed zahradního rybníku vodníka. Bahno ho ale sevřelo a z ledové vody ho nakonec museli vyprostit hasiči.

Pan Durčák z Orlové - Poruby je známý kutil. Vytvořil si pohádkovou zahradu a má i vlastní rybníček plný kaprů a dalších ryb. nyní se rozhodl, že udělá radost vnoučkům a ozdobí rybník vodníkem. Natáhl si gumové holínky a snažil se uprostřed zarazit podstavec pro sošku. Bahno ho ale uvěznilo. "Jak jsem zabíjel ten kůl, bo sem měl takový těžký faisel, tak sem zapadl. Měl sem ty vysoké gumáky a zapadl sem až po prsa a žáden nebyl, kdo by mi pomohl," popisuje majitel rybníku Milan Durčák.

Po téměř hodině v ledové vodě, začal dostávat křeče do nohou a stále se nemohl dovolat pomoci. Pak ho náhodou uslyšela příbuzná. Nejprve si myslela, že si dělá legraci, protože je známý šprýmař, ukázalo se ale, že je to vážné a přivolala hasiče. "Hasiči nafoukli záchranné saně a ty muži podali. Na pátý pokus jej vytáhli na břeh,"  říká mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela. "Pak přijeli policajti i záchranka. Já jsem se šel ohřát do vany a doktor za mnu přišel, co je se mnou a tak sem mu řekl, že nic, že se jen koupu," směje se pan Durčák.

Nyní už se tomu pan Durčák směje, ale když mrzl uprostřed rybníku a nemohl se dovolat pomoci, moc mu do smíchu nebylo. Teď ho ještě čeká výlov deseti kilového kladiva, které ve vodě nechal a instalace vodníka na podstavec. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy