Vodník v rybníku stál seniora z Orlové málem zdraví

Hasiči musejí občas řešit kuriózní případy, kterým se nakonec sice zasmějeme, ale může v nich jít i o život nebo v lepším případě o zdraví. Právě taková událost se stala v Orlové, kde chtěl senior umístit doprostřed zahradního rybníku vodníka. Bahno ho ale sevřelo a z ledové vody ho nakonec museli vyprostit hasiči.

Pan Durčák z Orlové - Poruby je známý kutil. Vytvořil si pohádkovou zahradu a má i vlastní rybníček plný kaprů a dalších ryb. nyní se rozhodl, že udělá radost vnoučkům a ozdobí rybník vodníkem. Natáhl si gumové holínky a snažil se uprostřed zarazit podstavec pro sošku. Bahno ho ale uvěznilo. "Jak jsem zabíjel ten kůl, bo sem měl takový těžký faisel, tak sem zapadl. Měl sem ty vysoké gumáky a zapadl sem až po prsa a žáden nebyl, kdo by mi pomohl," popisuje majitel rybníku Milan Durčák.

Po téměř hodině v ledové vodě, začal dostávat křeče do nohou a stále se nemohl dovolat pomoci. Pak ho náhodou uslyšela příbuzná. Nejprve si myslela, že si dělá legraci, protože je známý šprýmař, ukázalo se ale, že je to vážné a přivolala hasiče. "Hasiči nafoukli záchranné saně a ty muži podali. Na pátý pokus jej vytáhli na břeh,"  říká mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela. "Pak přijeli policajti i záchranka. Já jsem se šel ohřát do vany a doktor za mnu přišel, co je se mnou a tak sem mu řekl, že nic, že se jen koupu," směje se pan Durčák.

Nyní už se tomu pan Durčák směje, ale když mrzl uprostřed rybníku a nemohl se dovolat pomoci, moc mu do smíchu nebylo. Teď ho ještě čeká výlov deseti kilového kladiva, které ve vodě nechal a instalace vodníka na podstavec. 
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 20.11. 20:35
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 20.11. 20:35
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 20.11. 20:35
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků