Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté se zaměřili na železniční přejezdy v MS kraji

Policisté neustále řeší neukázněné řidiče, ale i chodce a cyklisty na železničních přejezdech. Srážky s vlaky přitom mají fatální následky a ohroženi jsou samozřejmě i cestující ve vlaku. Asi nejznámější případ z posledních let je srážka kamionu a rychlíku, která si vyžádala tři lidské životy. Proto policie pořádá speciální dopravní akce.

V létě 2015 vjel na přejezd ve Studénce polský řidič kamionu i přesto, že blikala výstražná světla. Po srážce s vlakem zemřeli tři lidé a Polák dostal 8 a půl roku vězení. Ani tento odstrašující případ ale nezabránil tomu, aby řidiči přestali na železničních přejezdech porušovat zákon. Policie se proto na přejezdy zaměřuje a jen loni uspořádala 11 akcí. "Při nich policisté vyřešili v příkazním řízení 122 přestupků a z nich bylo 10 případů, kdy řidiči přejeli železniční přejezd na červenou," vypočítává výsledky akcí mluvčí policie Soňa Štětínská. 

V roce 2018 zaznamenali policisté na přejezdech 31 nehod. Z toho 16 na nezabezpečených a 15 na zabezpečených  přejezdech. Srážek s vlakem bylo 11. a 1 osoba zemřela, když v únoru vjela na přejezd v Ostravě -Třebovicích. I v tomto případě blikalo výstražné světlo. "Při akcích měříme rychlost na železničním přejezdu, samozřejmě se zaměřujeme i na jízdu na červenou, ale všímáme si i dalších přestupků," popisuje průběh akcí vedoucí dopravní policie Jiří Zlý. 

Ve středu policisté kontrolovali vozidla, chodce i cyklisty na přejezdech v Polance, Studénce a Děhylově. O výsledcích vás budeme informovat v našem zpravodajství. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy