Odvolání pomohlo, mladík z Opavy do vězení nepůjde

Loni na podzim jsme vás informovali o případu 19letého mladíka z Opavy, který po konfliktu v baru jednou ranou srazil k zemi dalšího hosta. Ten bohužel upadl tak nešťastně, že na následky zranění zemřel. Za to ho krajský soud v Ostravě odsoudil na 5 let a tři měsíce vězení. Odsouzený se ale odvolala a Vrchní soud mu trest zmírnil na podmíněný.

Neštěstí se stalo v květnu 2018. Ve tři ráno se v opavském klubu u Vočka bavila stále spousta lidí. Mezi nimi i 63letý štamgast, který se snažil tancem okouzlit mladé dívky. Byl neodbytný, až došla příteli jedné z tanečnic trpělivost a chtěl ho odehnat. Hádka se ale zvrhla. "Měl jedním úderem do obličeje  napadnout pana poškozeného. Ten upadl nekontrolovaně na zem a přitom se udeřil zadní částí hlavy o pevnou podlahu," uvádí žalobce David Bartoš.

Těžkému zranění mozku napadený muž podlehl. 19letý mladík, který ho praštil, byl zadržen. Ke všemu se přiznal. U soudu vypověděl, že se lekl reakce muže, když ho opětovně upozornil, aby neobtěžoval přítelkyni. "Samozřejmě toho lituji, ale co jiného s tím můžu dělat," řekl nám odsouzený.

Krajský soud v Ostravě muže odsoudil za ublížení na zdraví a vyměřil mu vězení na 5 let a 3 měsíce. Což je téměř na spodní hranici trestní sazby. Mladík se přesto odvolal a byl úspěšný. Vrchní soud mu trest snížil na 3 roky s podmíněným odkladem na 4 roky. "Přihlédli jsme k tomu, že obžalovaný ten čin spáchal ve věku blízkém mladistvému, nikdy neměl konflikt se zákonem, nepil a nebyl konfliktní," vysvětluje trest mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Jaroslav Cvik.

Tento verdikt je pravomocný a není se proti němu možné odvolat.
Otazník jménem Jan Masaryk / přednáška Pavla Carbola

Dnes 17:00 - 19:43
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

II. Bílovecký swap / výměnný bazar s oblečením

26.10. 9:00 - 23.10. 19:43
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Strašidelný průvod se světýlky

08.11. 17:00 - 23.10. 19:43
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu