Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odvolání pomohlo, mladík z Opavy do vězení nepůjde

Loni na podzim jsme vás informovali o případu 19letého mladíka z Opavy, který po konfliktu v baru jednou ranou srazil k zemi dalšího hosta. Ten bohužel upadl tak nešťastně, že na následky zranění zemřel. Za to ho krajský soud v Ostravě odsoudil na 5 let a tři měsíce vězení. Odsouzený se ale odvolala a Vrchní soud mu trest zmírnil na podmíněný.

Neštěstí se stalo v květnu 2018. Ve tři ráno se v opavském klubu U Vočka bavila stále spousta lidí. Mezi nimi i 63letý štamgast, který se snažil tancem okouzlit mladé dívky. Byl neodbytný, až došla příteli jedné z tanečnic trpělivost a chtěl ho odehnat. Hádka se ale zvrhla. "Měl jedním úderem do obličeje  napadnout pana poškozeného. Ten upadl nekontrolovaně na zem a přitom se udeřil zadní částí hlavy o pevnou podlahu," uvádí žalobce David Bartoš.

Těžkému zranění mozku napadený muž podlehl. 19letý mladík, který ho praštil, byl zadržen. Ke všemu se přiznal. U soudu vypověděl, že se lekl reakce muže, když ho opětovně upozornil, aby neobtěžoval přítelkyni. "Samozřejmě toho lituji, ale co jiného s tím můžu dělat," řekl nám odsouzený.

Krajský soud v Ostravě muže odsoudil za ublížení na zdraví a vyměřil mu vězení na 5 let a 3 měsíce. Což je téměř na spodní hranici trestní sazby. Mladík se přesto odvolal a byl úspěšný. Vrchní soud mu trest snížil na 3 roky s podmíněným odkladem na 4 roky. "Přihlédli jsme k tomu, že obžalovaný ten čin spáchal ve věku blízkém mladistvému, nikdy neměl konflikt se zákonem, nepil a nebyl konfliktní," vysvětluje trest mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik.

Tento verdikt je pravomocný a není se proti němu možné odvolat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy