Reklama

Odvolání pomohlo, mladík z Opavy do vězení nepůjde

Loni na podzim jsme vás informovali o případu 19letého mladíka z Opavy, který po konfliktu v baru jednou ranou srazil k zemi dalšího hosta. Ten bohužel upadl tak nešťastně, že na následky zranění zemřel. Za to ho krajský soud v Ostravě odsoudil na 5 let a tři měsíce vězení. Odsouzený se ale odvolala a Vrchní soud mu trest zmírnil na podmíněný.

Reklama

Neštěstí se stalo v květnu 2018. Ve tři ráno se v opavském klubu u Vočka bavila stále spousta lidí. Mezi nimi i 63letý štamgast, který se snažil tancem okouzlit mladé dívky. Byl neodbytný, až došla příteli jedné z tanečnic trpělivost a chtěl ho odehnat. Hádka se ale zvrhla. "Měl jedním úderem do obličeje  napadnout pana poškozeného. Ten upadl nekontrolovaně na zem a přitom se udeřil zadní částí hlavy o pevnou podlahu," uvádí žalobce David Bartoš.

Těžkému zranění mozku napadený muž podlehl. 19letý mladík, který ho praštil, byl zadržen. Ke všemu se přiznal. U soudu vypověděl, že se lekl reakce muže, když ho opětovně upozornil, aby neobtěžoval přítelkyni. "Samozřejmě toho lituji, ale co jiného s tím můžu dělat," řekl nám odsouzený.

Krajský soud v Ostravě muže odsoudil za ublížení na zdraví a vyměřil mu vězení na 5 let a 3 měsíce. Což je téměř na spodní hranici trestní sazby. Mladík se přesto odvolal a byl úspěšný. Vrchní soud mu trest snížil na 3 roky s podmíněným odkladem na 4 roky. "Přihlédli jsme k tomu, že obžalovaný ten čin spáchal ve věku blízkém mladistvému, nikdy neměl konflikt se zákonem, nepil a nebyl konfliktní," vysvětluje trest mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Jaroslav Cvik.

Tento verdikt je pravomocný a není se proti němu možné odvolat.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 18.07. 14:55
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

Rodina Koláčkova s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Základní škola Havířov - Šumbark Moravská 29/497 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 850 Kč do 28 750 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu