Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž téměř ubodal ženu, která ho připravila o peníze

Smutný případ, který téměř skončil tragédií začal v pondělí projednávat Krajský soud v Ostravě. Obžalovaný z Velkých Heraltic čelí žalobě, že téměř ubodal svou přítelkyni a pak vyhrožoval i zasahujícím policistům. Žena přežila jen díky profesionální práci lékařů. Obžalovaný zaútočil poté, co mu řekla, že ho opouští. Už prý totiž neměl peníze.

Krvavé drama se odehrálo loni v září na balkóně domu ve Velkých Heralticích na Opavsku. 56letý muž se nejprve se svou 36letou přítelkyní jako téměř každý den, opil. Pak se také jako vždy strhla hádka. Co se dělo potom, už prý obžalovaný zná jen z vyprávění. Před očima měl mlhu a bodal. "Já vám nic neřeknu, já nevím. Mi se udělala mlha před očima a konec. To je všechno," vypověděl obžalovaný. Podrobnosti jsou v obžalobě díky poškozené a svědkyni: "Čtyři rány směřovaly do oblasti levého prsu a dvě rány zasáhly srdce a plíce. Poškozená přežila jen díky tomu, že incident viděla svědkyně, která přivolal pomoc," popisuje žalobce Vít Legerský.

Ani potom se ale agresor neuklidnil. Před policií šermoval nožem a nakonec bodl do břicha i sebe. Zpacifikovala ho až zásahová jednotka. "Obžalovaný měl následně křičet na zasahující policisty a svého agresivního chování měl zanechat, až po zásahu zásahové jednotky policie," doplňuje mluvčí Krajského soudu v Ostravě Karin Kantorová.

Obžalovaný potvrdil, že ho žena připravila o všech úspory. Sama nepracovala a jen z něj tahala peníze. Jezdila taxíky, kouřila dvě krabičky cigaret denně a stále pila, zatímco on byl v práci. Když ji oznámil, že už nemá peníze, řekla, že odchází. Hrozí mu až 18 let vězení.

Nahlásit chybu


K tématu
Město Jablunkov - pracoviště
Frýdek-Místek
od 18 780 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail