Manželé řídili drogový gang působící ve třech krajích

Jeden z největších drogových gangů, který působil na území tří krajů rozprášili krajští kriminalisté. V hodině H bylo do zatýkání zapojeno 230 policistů. Hlavou kartelu byla manželská dvojice z Frýdeckomístecka, která ovládala 25 bytových pěstíren. Vše fungovalo v podstatě na principu jakýchsi franšíz a centrální sběrny výpěstků.

Pouhé 4 měsíce stačily policistům MS kraje na to, aby zadokumentovali a připravili rozsáhlou razii na velký marihuanový gang. Samotného zatýkaní se účastnila i zásahová jednotka. Policisté vtrhli během hodiny a půl do 25 bytů v našem, Zlínském a Olomouckém kraji, kde byly tzv. indoor pěstírny. "V rámci realizace bylo nasazeno téměř 230 policistů a abychom to zvládli, museli jsme povolat i Národní protidrogovou centrálu," vysvětluje náměstek ředitele PČR MS kraje Radim Wita.

Gang fungoval na principu franšíz. Manželský pár z Frýdeckomístecka, který byl jeho hlavou, dodával komplicům zařízení pro pěstování marihuany i samotné rostliny a pak od nich vykupoval jejich pěstitelské výdobytky. "Hlavní organizátoři i většina z těch pachatelů byla v minulosti netrestaná," kroutí hlavou šéf ostravského Toxi týmu Kamil Vašťák.

Celkem bylo zadrženo 21 osob. Jeden ze zahradníků policistům doslova padl do náruče, když se otevřel výtah na patře domu, kde zrovna zasahovali a on stál vyjeveně ve dveřích a v každé ruce měl jeden kbelík plný marihuany. "Věříme, že jsme udělali značný zásah do struktury ve vztahu k marihuaně, ale nemůžeme hovořit o tom, že by nyní měl být na trhu nedostatek marihuany," dodává Vašťák.

Marihuanu a výtažek z ní tzv. Fénixovy slzy prodával gang nejen v Česku, ale i v Polsku a na Slovensku. Hlavním pachatelům hrozí až 12 let vězení. 
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

Zítra 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 11.12. 4:55
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 11.12. 4:55
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků