Reklama

Manželé řídili drogový gang působící ve třech krajích

Jeden z největších drogových gangů, který působil na území tří krajů rozprášili krajští kriminalisté. V hodině H bylo do zatýkání zapojeno 230 policistů. Hlavou kartelu byla manželská dvojice z Frýdeckomístecka, která ovládala 25 bytových pěstíren. Vše fungovalo v podstatě na principu jakýchsi franšíz a centrální sběrny výpěstků.

Reklama

Pouhé 4 měsíce stačily policistům MS kraje na to, aby zadokumentovali a připravili rozsáhlou razii na velký marihuanový gang. Samotného zatýkaní se účastnila i zásahová jednotka. Policisté vtrhli během hodiny a půl do 25 bytů v našem, Zlínském a Olomouckém kraji, kde byly tzv. indoor pěstírny. "V rámci realizace bylo nasazeno téměř 230 policistů a abychom to zvládli, museli jsme povolat i Národní protidrogovou centrálu," vysvětluje náměstek ředitele PČR MS kraje Radim Wita.

Gang fungoval na principu franšíz. Manželský pár z Frýdeckomístecka, který byl jeho hlavou, dodával komplicům zařízení pro pěstování marihuany i samotné rostliny a pak od nich vykupoval jejich pěstitelské výdobytky. "Hlavní organizátoři i většina z těch pachatelů byla v minulosti netrestaná," kroutí hlavou šéf ostravského Toxi týmu Kamil Vašťák.

Celkem bylo zadrženo 21 osob. Jeden ze zahradníků policistům doslova padl do náruče, když se otevřel výtah na patře domu, kde zrovna zasahovali a on stál vyjeveně ve dveřích a v každé ruce měl jeden kbelík plný marihuany. "Věříme, že jsme udělali značný zásah do struktury ve vztahu k marihuaně, ale nemůžeme hovořit o tom, že by nyní měl být na trhu nedostatek marihuany," dodává Vašťák.

Marihuanu a výtažek z ní tzv. Fénixovy slzy prodával gang nejen v Česku, ale i v Polsku a na Slovensku. Hlavním pachatelům hrozí až 12 let vězení. 
Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 20.06. 18:08
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

H R U Š K A , spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 97 Kč do 100 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu