Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za pokus o vraždu přítelkyně stráví muž ve vězení 11 let

Senát krajského soudu vynesl ortel nad Ladislavem Koleňákem, který ve Velkých Heralticích téměř ubodal svou mladou přítelkyni. Za pokus vraždy by měl ve vězení strávit 11 let. Odsouzený se na ženu vrhl poté, co se dozvěděl, že od něj odchází, protože mu došly peníze.

Poklidná obec Velké Heraltice na Opavsku zažila loni v září krvavé drama. Ladislav Koleňák se opil se svou o 19 let mladší přítelkyní a pohádali se. To bylo ostatně na denním pořádku. Jenže tentokrát to skončilo málem tragédií. "V rámci opilecké výměny názorů, kdy probírali finanční otázky a jejich soužití a kdy mu poškozená oznámila, že odchází, situaci nezvládl, chopil se nože a začal poškozenou bodat do hrudníku,"  popisuje žalobce Vít Legerský.

Naštěstí se vše odehrálo na balkóně a před očima svědků, kteří přivolali pomoc. Zdravotníci tak ženu i přes mnoho bodných ran zachránili. Koleňák pak ještě před zatčením vyhrožoval policii a nakonec si bodl do břicha nůž také. Útok na přítelkyni si nepamatuje.  "Já vám nic neřeknu, já nevím. Mi se udělala mlha před očima a konec. To je všechno," vypověděl obžalovaný.

Obžalovaný se choval jako smyslů zbavený, takže musela být povolána zásahová jednotka.   "Obžalovaný měl následně křičet na zasahující policisty a svého agresivního chování měl zanechat, až po zásahu zásahové jednotky policie," doplňuje mluvčí Krajského soudu v Ostravě Karin Kantorová.

Za pokus vraždy hrozilo Koleňákovi 10 - 18 let vězení. Soud byl nakonec shovívavý a potrestal ho 11 roky za mřížemi.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Ing. Josef Košťál - Ovocnářská farma, Těchlovice 34

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Kralovická zemědělská a.s. - Středisko Žebnice

od 21 360 Kč/měsíc

Detail

GESS-CZ, s.r.o. - pracoviště Rouské

od 25 000 do 29 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků