Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za pokus o vraždu přítelkyně stráví muž ve vězení 11 let

Senát krajského soudu vynesl ortel nad Ladislavem Koleňákem, který ve Velkých Heralticích téměř ubodal svou mladou přítelkyni. Za pokus vraždy by měl ve vězení strávit 11 let. Odsouzený se na ženu vrhl poté, co se dozvěděl, že od něj odchází, protože mu došly peníze.

Poklidná obec Velké Heraltice na Opavsku zažila loni v září krvavé drama. Ladislav Koleňák se opil se svou o 19 let mladší přítelkyní a pohádali se. To bylo ostatně na denním pořádku. Jenže tentokrát to skončilo málem tragédií. "V rámci opilecké výměny názorů, kdy probírali finanční otázky a jejich soužití a kdy mu poškozená oznámila, že odchází, situaci nezvládl, chopil se nože a začal poškozenou bodat do hrudníku,"  popisuje žalobce Vít Legerský.

Naštěstí se vše odehrálo na balkóně a před očima svědků, kteří přivolali pomoc. Zdravotníci tak ženu i přes mnoho bodných ran zachránili. Koleňák pak ještě před zatčením vyhrožoval policii a nakonec si bodl do břicha nůž také. Útok na přítelkyni si nepamatuje.  "Já vám nic neřeknu, já nevím. Mi se udělala mlha před očima a konec. To je všechno," vypověděl obžalovaný.

Obžalovaný se choval jako smyslů zbavený, takže musela být povolána zásahová jednotka.   "Obžalovaný měl následně křičet na zasahující policisty a svého agresivního chování měl zanechat, až po zásahu zásahové jednotky policie," doplňuje mluvčí Krajského soudu v Ostravě Karin Kantorová.

Za pokus vraždy hrozilo Koleňákovi 10 - 18 let vězení. Soud byl nakonec shovívavý a potrestal ho 11 roky za mřížemi.

Nahlásit chybu
Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

ELTOM, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

ELTOM, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail