Za najetí autem do lidí vyvázl řidič pouze s podmínkou

Překvapivý rozsudek vynesl Krajský soud v Ostravě nad Pavlem Krásným, který v Bohumíně úmyslně najel vozem do bratra a jeho rodiny. I když mu hrozilo až 10 let vězení, nakonec odešel s podmínkou. Přitom spodní hranice zákonné sazby byla 5 let vězení. Soud přihlédl k tomu, že rodina nakonec svorně tvrdila, že se vlastně nic nestalo.

Před dvěma roky projížděl obžalovaný Pavel Krásný Bohumínem Vrbicí. Když jel kolem bratrova domu, uviděl ho i s rodinou na zahradě. Tehdy byli rozhádaní, protože na něj prý bratr žárlil, že má práci. Proto otočil auto a do skupinky lidí najel. Naštěstí bratr včas zareagoval a ostatní strhl bokem. "Nebýt jeho, tak jsem přesvědčen, že poškození budou sražení a bude jim způsobena újma na zdraví," popisuje žalobce Vít Legerský.

Tak to nejprve všichni popsali policii. Jenže u soudu už bylo vše jinak. Bratr chtěl stíhání zastavit a odmítl proti Krásnému svědčit a stejně se zachovali i ostatní. Jenže to zákon neumožňuje a tak to soudce zohlednil až v rozsudku: "Pavel Krásný se odsuzuje k trestu odnětí svobody ve výměře dvou roků a 6 měsíců. Trest se podmíněně odkládá na zkušební dobu 4 let,"  vynesl ortel. 

Krásnému hrozilo 5 - 10 let vězení. Podmíněný trest překvapil i žalobce, která navrhoval kolem 6 let. "Do soudem zvoleného postupu moc nezapadá, že na místě byl nezletilý chlapec," kroutí hlavou Legerský. Dalším překvapením pak bylo to, že Krásný trest nepřijal a ponechal si lhůtu na rozmyšlenou. "Rozhodnutí soudu je šalamounské. Nejsem přesvědčen o tom, že soud je přesvědčen o vině mého klienta," vysvětluje obhájce Martin Schulhauser. Trestní stíhání nyní hrozí i svědkům, kteří tvrdili, že se nic nestalo. Mohou být obviněni z křivé výpovědi.

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 09.12. 20:15
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 09.12. 20:15
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků