Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za najetí autem do lidí vyvázl řidič pouze s podmínkou

Překvapivý rozsudek vynesl Krajský soud v Ostravě nad Pavlem Krásným, který v Bohumíně úmyslně najel vozem do bratra a jeho rodiny. I když mu hrozilo až 10 let vězení, nakonec odešel s podmínkou. Přitom spodní hranice zákonné sazby byla 5 let vězení. Soud přihlédl k tomu, že rodina nakonec svorně tvrdila, že se vlastně nic nestalo.

Před dvěma roky projížděl obžalovaný Pavel Krásný Bohumínem Vrbicí. Když jel kolem bratrova domu, uviděl ho i s rodinou na zahradě. Tehdy byli rozhádaní, protože na něj prý bratr žárlil, že má práci. Proto otočil auto a do skupinky lidí najel. Naštěstí bratr včas zareagoval a ostatní strhl bokem. "Nebýt jeho, tak jsem přesvědčen, že poškození budou sražení a bude jim způsobena újma na zdraví," popisuje žalobce Vít Legerský.

Tak to nejprve všichni popsali policii. Jenže u soudu už bylo vše jinak. Bratr chtěl stíhání zastavit a odmítl proti Krásnému svědčit a stejně se zachovali i ostatní. Jenže to zákon neumožňuje a tak to soudce zohlednil až v rozsudku: "Pavel Krásný se odsuzuje k trestu odnětí svobody ve výměře dvou roků a 6 měsíců. Trest se podmíněně odkládá na zkušební dobu 4 let,"  vynesl ortel. 

Krásnému hrozilo 5 - 10 let vězení. Podmíněný trest překvapil i žalobce, která navrhoval kolem 6 let. "Do soudem zvoleného postupu moc nezapadá, že na místě byl nezletilý chlapec," kroutí hlavou Legerský. Dalším překvapením pak bylo to, že Krásný trest nepřijal a ponechal si lhůtu na rozmyšlenou. "Rozhodnutí soudu je šalamounské. Nejsem přesvědčen o tom, že soud je přesvědčen o vině mého klienta," vysvětluje obhájce Martin Schulhauser. Trestní stíhání nyní hrozí i svědkům, kteří tvrdili, že se nic nestalo. Mohou být obviněni z křivé výpovědi.


Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 27 500 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail