Podvodům na seniorech je nejlepší předcházet

V minulém týdnu se opět podařilo podvodníkovi vyloudit peníze na seniorce, která uvěřila, že je její příbuzný. Bohužel důchodci jsou nejzranitelnějším cílem pachatelů trestné činnosti. Nejlepší obranou proti nim je prevence a proto policisté pořádají akce, kdy seniory před zloději a podvodníky varují a pomáhá jim přitom kniha Černá kronika aneb ze soudních síní.

Na Novojičínsku v minulém týdnu zavolal na pevnou linku 88leté ženy neznámý muž a vydával se za vnuka. Žena mu uvěřila, že je v nouzi a potřebuje peníze na notáře. Prý posílá kamaráda, kterému důchodkyně dala půl milionu korun. I když už se těchto případů staly stovky a policie před nimi stále dokola varuje, pořád je to marné. Vždy se najde další důvěřivý senior. Policie to ale nevzdává a ve čtvrtek rozjela po celém kraji další preventivní akci. "Dnes začínáme v knihovně, ale policisté budou číst seniorům v domovech důchodců, v klubech i na městských úřadech v rámci celého kraje," říká mluvčí policie Daniela Vlčková.

Cenným pomocníkem v preventivní práci policie je kniha napsaná soudcem Romanem Pokorným podle vlastních zážitků "Černá kronika aneb ze soudních síní." Z té pak seniorům čtou policisté a další hosté. "Jsem velice ráda, že tady ty akce jsou, protože velice dobře víme ze statistik, že senioři jsou nejvíce ohroženou skupinou," potvrzuje místostarostka Mariánských Hor a Hulvák Jana Pagáčová.

Senioři tuto pomoc vítají. Mnoho z nich se už s podobným jednáním setkalo a rádi si prevenci zopakují. "Zvonili u mně, byli to zřejmě šmejdi s nějakýma energiemi, tak jsem je odpálkoval," kývá hlavou účastník setkání.

Preventivní akce pro seniory bude pokračovat v následujících dnech po celém MS kraji.
Otazník jménem Jan Masaryk / přednáška Pavla Carbola

Dnes 17:00 - 20:59
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

II. Bílovecký swap / výměnný bazar s oblečením

26.10. 9:00 - 23.10. 20:59
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Strašidelný průvod se světýlky

08.11. 17:00 - 23.10. 20:59
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu