Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podvodům na seniorech je nejlepší předcházet

V minulém týdnu se opět podařilo podvodníkovi vyloudit peníze na seniorce, která uvěřila, že je její příbuzný. Bohužel důchodci jsou nejzranitelnějším cílem pachatelů trestné činnosti. Nejlepší obranou proti nim je prevence a proto policisté pořádají akce, kdy seniory před zloději a podvodníky varují a pomáhá jim přitom kniha Černá kronika aneb ze soudních síní.

Na Novojičínsku v minulém týdnu zavolal na pevnou linku 88leté ženy neznámý muž a vydával se za vnuka. Žena mu uvěřila, že je v nouzi a potřebuje peníze na notáře. Prý posílá kamaráda, kterému důchodkyně dala půl milionu korun. I když už se těchto případů staly stovky a policie před nimi stále dokola varuje, pořád je to marné. Vždy se najde další důvěřivý senior. Policie to ale nevzdává a ve čtvrtek rozjela po celém kraji další preventivní akci. "Dnes začínáme v knihovně, ale policisté budou číst seniorům v domovech důchodců, v klubech i na městských úřadech v rámci celého kraje," říká mluvčí policie Daniela Vlčková.

Cenným pomocníkem v preventivní práci policie je kniha napsaná soudcem Romanem Pokorným podle vlastních zážitků "Černá kronika aneb ze soudních síní." Z té pak seniorům čtou policisté a další hosté. "Jsem velice ráda, že tady ty akce jsou, protože velice dobře víme ze statistik, že senioři jsou nejvíce ohroženou skupinou," potvrzuje místostarostka Mariánských Hor a Hulvák Jana Pagáčová.

Senioři tuto pomoc vítají. Mnoho z nich se už s podobným jednáním setkalo a rádi si prevenci zopakují. "Zvonili u mně, byli to zřejmě šmejdi s nějakýma energiemi, tak jsem je odpálkoval," kývá hlavou účastník setkání.

Preventivní akce pro seniory bude pokračovat v následujících dnech po celém MS kraji.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy